Reklama

Elektroenergetyka

Tchórzewski: Państwo odgrywa ważną rolę w energetyce

  • Rakieta nośna Electron. Fot. RocketLab / rocketlabusa.com

”Trudno sobie dziś wyobrazić, by rynek energetyczny istniał bez udziału państwa” – uważa Krzysztof Tchórzewski. Jego zdaniem „(…) ważne w tym kontekście jest kształtowanie warunków do wzrostu konkurencyjności sektora, ale polityka energetyczna musi także uwzględniać koszt energii w budżetach Polaków”.  

W trakcie panelu „Polski węgiel a wyzwania klimatyczne”, odbywającego się w ramach "Okrągłego stołu energetycznego" minister odniósł się również do dyskusji dotyczącej polityki klimatycznej UE. "Jeśli chcemy realizować te zobowiązania musimy zachęcać do poparcia zmian i brać pod uwagę aspekty społeczne – podkreślił. Jego zdaniem polityka energetyczna Polski musi być kształtowana przy uwzględnieniu uwarunkowań gospodarczych, bezpieczeństwa energetycznego i wymagań polityki klimatycznej UE".

Zaznaczył również, że rozwój polskiego sektora energii wymaga zarówno konsekwentnego tworzenia impulsów inwestycyjnych jak i przygotowania projektów legislacyjnych dotyczących rynku mocy nad którym resort rozpoczyna prace.

Zobacz także: Projekt ustawy o rynku mocy już we wrześniu

Zobacz także: Enea stawia na innowacyjne sieci przesyłowe

Komentarze