Reklama

Ropa

PKN Orlen przekazał środki do walki z koronawirusem Stolicy Apostolskiej

Fot. Pexels
Fot. Pexels

​PKN Orlen przekazał na rzecz Watykanu i Urzędu Dobroczynności Apostolskiej środki ochrony niezbędne do walki z pandemią koronawirusa. 

Darowizna trafi do najbardziej potrzebujących, którzy pozostają pod bezpośrednią opieką Jałmużnika Papieskiego – Kardynała Konrada Krajewskiego. W koordynację działań zaangażowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej.

Dzięki pomocy PKN Orlen instytucja, na czele której stoi Jałmużnik Papieski, będzie mogła wesprzeć najbardziej narażonych na kontakt z pandemią. Środki ochrony otrzymają m.in. jednostki Żandarmerii Watykańskiej, współpracujące z Polską m. in. przy Światowych Dniach Młodzieży, Gwardia Szwajcarska, stanowiąca osobistą ochronę Papieża Franciszka i przede wszystkim potrzebujący – bezdomni, migranci, pacjenci domu opieki.

"Od początku trwania pandemii aktywnie zaangażowaliśmy się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Jednak ta bezprecedensowa sytuacja, w której znalazł się świat wymaga międzynarodowej solidarności. Po rozmowie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z Papieżem Franciszkiem podjęliśmy decyzję o wsparciu działań prowadzonych przez Stolicę Apostolską na rzecz najbardziej potrzebujących" - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen przekazał 705 tys. sztuk masek jednorazowych, 30 tys. masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tys. sztuk płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tys. sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów oraz 10 tys. sztuk kombinezonów ochronnych.

"Składam wyrazy ogromnej wdzięczności dla władz Polski, Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Zarządu PKN Orlen pod kierownictwem Pana Prezesa Daniela Obajtka za niesienie pomocy humanitarnej dla Stolicy Apostolskiej, która razem z Republiką Włoch, zmaga się z  pandemią COVID-19. Polska potwierdza swą solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Otrzymane dary w postaci masek i kombinezonów ochronnych oraz płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni trafią za pośrednictwem Jałmużnika Papieskiego do osób najbardziej potrzebujących" - powiedział  Janusz Kotański Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.
 
Udzielone wsparcie w postaci środków ochrony to przede wszystkim wyraz społecznej odpowiedzialności międzynarodowego koncernu w obliczu pandemii. Wcześniej PKN Orlen wysłał również środki ochrony osobistej na Litwę, które zostaną przekazane na potrzeby litewskiego rządu oraz najbardziej potrzebujących instytucji.

Reklama

Komentarze

    Reklama