Reklama

Ropa

Kiedyś tańczyła z Putinem, dziś protestuje przeciwko sankcjom na Rosję

Fot. Fot. www.kremlin.ru

Wprowadzenie limitów cenowych na rosyjską ropę może prowadzić do zaburzeń gospodarczych - uważa była minister spraw zagranicznych Austrii, która od pewnego czasu kontynuuje karierę w Rosniefcie.

Karin Kneissl, o niej bowiem mowa, zasłynęła kilka lat temu za sprawą Władimira Putina, który zjawił się na jej weselu. Po wspólnym tańcu oddała mu głęboki ukłon, którego zdjęcia obiegły świat. w 2021 roku została powołana do rady dyrektorów koncernu Rosnieft.

„Moim zdaniem wprowadzenie pułapu cenowego nie jest zgodne z logiką podaż-popyt” - mówiła na forum ekonomicznym we Władywostoku. Dodała, że tego typu działania doprowadzą do „zniekształceń” na rynku.

Czytaj też

Podkreślała, że nie do końca jest w stanie zrozumieć myśl stojącą za tymi, którzy próbują ingerować w procesy rynkowe. Jej zdaniem ropa jest towarem globalnym i w związku z tym nie powinna podlegać tego typu ograniczeniom.

Słowa Austriaczki związane są z deklaracjami grupy G7, której członkowie potwierdzili zamiar zmniejszenia uzależnienia od dostaw z Rosji oraz zgodzili się na prace prowadzące do ustalenia limitu cenowego dla pochodzącej z tego kraju ropy. Źródła Bloomberga twierdzą, że dyskutowany jest tutaj przedział cenowy 40 - 60 dol. za baryłkę., o niej bowiem mowa, zasłynęła kilka lat temu za sprawą Władimira Putina, który zjawił się na jej weselu. Po wspólnym tańcu oddała mu głęboki ukłon, którego zdjęcia obiegły świat. W 2021 roku została powołana do rady dyrektorów koncernu Rosnieft.

Komentarze