Nowa siedziba Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu

10 października 2017, 13:03
Fot. PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. wybudują w Radomiu swoją nową siedzibę. Powstanie ona na terenie, który spółka wydzierżawiła od miasta na 40 lat. Po przeprowadzce z obecnego budynku przy ulicy Żeromskiego, wzrośnie liczba zatrudnionych osób.

Nowa siedziba Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstanie przy ulicy Anny Walentynowicz, na  działce o powierzchni 3,2 ha. To teren, który Rada Miejska zgodziła się wydzierżawić spółce na  40 lat. Umowę dzierżawy podpisano 9 października 2017 r. w Urzędzie Miejskiej w Radomiu. - Wspólnie z władzami Radomia udało nam się zaplanować inwestycję, która wzmacnia region ekonomicznie i umożliwia utworzenie nowych miejsc pracy. Rozwój naszej nowoczesnej infrastruktury jest kluczowy dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Na podstawie analiz ekonomicznych podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zakresu inwestycji, co zwiększy nakłady i wydłuży czas jej realizacji. Ponieważ jesteśmy spółką Skarbu Państwa, a nasza działalność ma dla funkcjonowania kraju charakter strategiczny, planowanie inwestycji wymaga od nas szczególnej staranności. Dzięki Decyzji Rady Miejskiej w Radomiu, wydłużającej dzierżawę terenu do 40 lat, osiągniemy równowagę pomiędzy realizacją naszych celów strategicznych, a poniesionymi kosztami – mówi wiceprezes Zarządu PSE S.A. Stanisław Skoczylas.

Zobacz także: Polska elektroenergetyka potrzebuje sprawnego szefa MSZ [ANALIZA]

Budynek PSE ma być gotowy w 2021 roku. Według planów spółki będzie to czterokondygnacyjna budowla o powierzchni około 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wartość inwestycji szacuje się na co najmniej 15 mln złotych. W nowej siedzibie PSE oprócz części biurowo – administracyjnej, znajdzie się także część techniczna. - Polskie Sieci Elektroenergetyczne to nasz ważny partner. Decyzja w sprawie inwestycji w Radomiu potwierdza, że jesteśmy atrakcyjnym miastem do lokowania dużego kapitału. Potwierdza jednocześnie, że spółka jest zdecydowana, by  trwale wiązać swój rozwój z Radomiem i tworzyć nowe miejsca pracy – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Obecnie w PSE w Radomiu pracuje około 170 osób. Po wybudowaniu nowej siedziby, spółka planuje zwiększyć zatrudnienie do minimum 200.   

Zobacz także: Dyrektor PSE dla Energetyka24: Będziemy gotowi na energię atomową

kn/PSE

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Elektryczny
środa, 11 października 2017, 10:58

Zamiast budować elektrociepłownie, modernizować sieci przesyłowe, stare sieci przesyłają prąd Panu Bogu w okno, buduje się chawirę dla urzędasów! To karygodne marnotrawstwo pieniędzy usługobiorców! Do refleksji!

Tweets Energetyka24