• Partner główny
    Logo Orlen

Klimat

Wizyta Fransa Timmermansa w Polsce będzie dotyczyła Europejskiego Zielonego Ładu

Fot. CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP / European Parliament / Flickr

Zaplanowana na piątek i sobotę wizyta wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Polsce będzie dotyczyła Europejskiego Zielonego Ładu i transformacji energetycznej w Polsce - powiedział na konferencji w Brukseli rzecznik KE Tim McPhie.

"Spotkania w Polsce będą w głównej mierze dotyczyły Europejskiego Zielonego Ładu i transformacji energetycznej. Wiceszef KE będzie we Wrocławiu. Odwiedzi m.in fabrykę i laboratorium Saule Technologies, które wytwarza perowskitowe ogniwa słoneczne do wytwarzania energii słonecznej" - powiedział rzecznik KE na konferencji.

Dodał, że Timmermans weźmie udział w okrągłym stole poświęconym innowacjom, z udziałem interesariuszy z zakresu czystych technologii z całej Polski. Wiceprzewodniczący KE odwiedzi też szkołę średnią i spotka się z uczniami z Wrocławia i odwiedzającymi ich uczniami z holenderskiego miasta partnerskiego Breda.

W sobotę wiceszef KE weźmie też udział we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym w konferencji pt. „Europa równych szans", organizowanej przez Grupę Socjalistów i Demokratów (S&D) w PE w ramach serii debat obywatelskich w związku z Konferencją w sprawie Przyszłości Europy.

Czytaj też

Jak podała Grupa Socjalistów i Demokratów, obywatele, a zwłaszcza przedstawiciele młodzieży, będą dyskutować z Timmermansem, komisarz UE ds. równości Heleną Dalli i byłym prezydentem Polski Aleksandrem Kwaśniewskim o tym, jak wzmocnić równe szanse w UE.

Wśród uczestników będą także eurodeputowani S&D Robert Biedroń i Evelyn Regner, polscy parlamentarzyści Włodzimierz Czarzasty, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Beata Maciejewska i Krzysztof Śmiszek, a także burmistrz Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

"Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca niż Wrocław do debaty na temat wzmacniania równych szans. Wrocław to nie tylko jedno z najbardziej studenckich, ale także jedno z najbardziej otwartych, różnorodnych i inkluzywnych miast w Polsce, z uwagi na dużą falę imigrantów" - powiedział Biedroń cytowany w komunikacie S&D.

Podczas wizyty w Polsce Timmermans weźmie udział także w kolacji roboczej z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i burmistrzem Bredy Paulem Deplą.

Źródło:
PAP

Komentarze