Reklama

Klimat

Smog: Opozycja chce dymisji ministra środowiska

Fot.: Adrian Grycuk; commons.wikimedia.org
Fot.: Adrian Grycuk; commons.wikimedia.org

Minister środowiska Henryk Kowalczyk ponosi odpowiedzialność za zagrożenie utraty miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze i zdrowie Polaków - ocenił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Poinformował, że klub PO-KO złożył wniosek o jego odwołanie.

Neumann powiedział w środę na konferencji prasowej, że wniosek o wotum nieufności wobec Kowalczyka, został już złożony w Sejmie.

Według polityka PO, Polsce "grozi utrata miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze, na walkę ze smogiem, na walkę o zdrowie Polaków". "To zaniechanie tego rządu i to osobista odpowiedzialność ministra Kowalczyka" - ocenił Neumann.

Neumann wyraził nadzieję, że wniosek PO-KO zostanie rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu (17-19 lipca). "Moglibyśmy tę dyskusję o ochronie środowiska, o ochronie klimatu, o walce ze smogiem, o zdrowiu Polaków, prowadzić nie tylko na konwencjach programowych, ale także w Sejmie, który jest najlepszym miejscem do tego typu dyskusji" - podkreślił przewodniczący klubu PO-KO.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama