Reklama

Klimat

Rządowe raporty: Niemcy nie osiągną celów klimatycznych na 2030 rok

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Dwa raporty na zlecenie niemieckiego rządu wskazują, że Berlin nie zdoła osiągnąć swoich celów klimatycznych na 2030 rok. Najprawdopodobniej poziom emisji CO2 w ciągu dekady przekroczy zakładany o 70 milionów ton.

Minister środowiska Svenja Schulze zaznaczyła, że trzeba włożyć dodatkowe starania w tym zakresie zwłaszcza w perspektywie planowanego zwiększenia redukcji emisji w unijnej strategii klimatycznej. 

Analizy wykonane przez ministerstwo gospodarki oraz środowiska wskazują, że redukcja emisji w porównaniu z rokiem 1990 będzie wynosić 51% a nie, jak wyznaczał rządowy Climate Action Programme, 55% - donosi Clean Energy Wire. 

Raporty dodatkowo wskazują, że emisja CO2 w sektorze elektrycznym i przemysłowym pokrywa się z planami Berlina, to zawodne okazały się prognozy związane z  branżą transportową i grzewczą.

Reklama

Komentarze (1)

  1. zeus89

    To przecież jasne, że te ich gadania są tylko pod publikę. Nie ma opcji by Niemcy nagle stały się z dnia nadzień 100% ekologiczne. Nie jest to kwestia do 2030 ale podejrzewam, że 2050 to zbyt optymistyczny scenariusz.

Reklama