Reklama

Chemia

Grupa Azoty liderem polskiego eksportu

Fot. Grupa Azoty
Fot. Grupa Azoty

Grupa Azoty S.A. otrzymała List Gratulacyjny i Puchar Lidera Polskiego Eksportu przyznawane przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich.

„To ważne, że jesteśmy dostrzegani jako jeden z wiodących eksporterów w skali kraju. Eksport bowiem jest bardzo ważny z punktu widzenia naszego biznesu – podkreśla Małgorzata Malec, dyrektor Segmentu Biznesowego Tworzyw  – Podstawowe rynki zbytu dla naszych produktów zlokalizowane są poza granicami Polski i tam musimy konkurować z wiodącymi producentami tworzyw z całego świata” - dodaje.

Głównym produktem eksportowym Grupy Azoty S.A. jest Tarnamid®. Jest to nazwa handlowa poliamidu 6 (PA6) wytwarzanego w wielu odmianach modyfikowanych. To tworzywo konstrukcyjne posiada szczególne cechy wytrzymałościowe i zmęczeniowe, a także wysoką odporność cieplną i chemiczną. Dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu branżach, m.in. motoryzacji, przemyśle włókienniczym, elektrotechnicznym i elektronicznym czy medycynie. Ze względu na swoją wysoką jakość i liczne odmiany Tarnamid był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Na 21 Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, które odbyły się w dniach 23-26 maja, Grupa Azoty S.A. zdobyła wyróżnienie za odmianę Tarnamidu  ® o obniżonej palności do zastosowania w przemyśle kolejowym.

Zobacz także: Europoseł: Unia może uzależnić Grupę Azoty od dostaw z Rosji [ROZMOWA]

Wyróżnienie przyznano podczas XV Jubileuszowej Konferencji Programowej Stowarzyszenia Eksporterów Polskich „Zagraniczna ekspansja przedsiębiorstw w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Oprócz Grupy Azoty S.A. wyróżnionych zostało blisko trzydzieści firm. Wszyscy wyróżnieni osiągnęli pozycję znaczącego eksportera lub przyczynili się do rozwoju eksportu.

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich powstało w 2002 r. z inicjatywy przedsiębiorców jako samorząd eksporterów. Wspiera działania przedsiębiorców oraz organów rządowych na rzecz wzrostu eksportu. Aktualnie zrzesza ponad 300 członków i utrzymuje bezpośrednie kontakty z ok. 5 tys. firm z całego kraju. Swoim działaniem obejmuje zarówno małe, średnie, jak i duże firmy produkujące na eksport ze wszystkich branż i regionów Polski. Organizuje m. in. kongresy i konferencje poświęcone rozwojowi eksportu, a także dwa prestiżowe konkursy: „Wybitny Eksporter Roku” oraz „Lider Polskiego Eksportu”.

kn/Azoty

Komentarze