Reklama

Wiadomości

Nowy prezes PGE Energia Ciepła

Fot. PGE
Fot. PGE

Nowym prezesem PGE Energia Ciepła, spółki zależnej PGE, zostanie jej dotychczasowy wiceprezes Maciej Jankiewicz - podała firma w czwartek. Jankiewicz zastąpi Przemysława Kołodziejaka, który obejmie funkcję wiceprezesa PGE ds. operacyjnych.

Reklama

Z kolei nowym wiceprezesem PGE Energia Ciepła, w miejsce Jankiewicza, zostanie Mariusz Michałek, obecnie pełniący funkcję Dyrektora Oddziału Nr 1 w Krakowie. Jak podała PGE Energia Ciepła, od 1 maja 2023 r. skład zarządu będzie następujący: Maciej Jankiewicz – prezes, Mariusz Michałek – wiceprezes i Radosław Woszczyk – członek zarządu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Obecny prezes PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak od 1 maja obejmie funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych PGE, w miejsce Ryszarda Wasiłka, który pod koniec marca złożył rezygnację z dniem 30 kwietnia.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE jest największym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych w kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni o mocy cieplnej 6,9 GWt i mocy elektrycznej 2,6 GWe oraz sieci ciepłownicze o długości 700 km.

PGE jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Skarb Państwa ma w spółce niecałe 61 proc. akcji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama