Reklama

Gaz

PGNiG: przez pandemię Elektroniczne Biuro Obsługi bije rekordy

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

PGNiG Obrót Detaliczny w kwietniu tego roku zawarła 7 tys. 175 umów za pośrednictwem Elektronicznego Biuro Obsługi Klienta (eBOK) - podała w środę spółka. To 170-proc. wzrost w stosunku do marca i 30 razy więcej niż w lutym br.

Jak oceniła spółka, tak duże zainteresowanie eBOK to wynik czasowego ograniczenia działalności Biur Obsługi Klienta, które Grupa Kapitałowa PGNiG wprowadziła w związku z epidemią koronawirusa.

Łącznie, od początku tego roku, PGNiG OD zawarło ponad 10 tys. umów online.

"Ponad 2,7 tys. umów w marcu i ponad 7 tys. w kwietniu to wynik, który powoduje, że PGNiG staje się liderem w zakresie obsługi online wśród spółek energetycznych" - ocenił prezes PGNiG OD Henryk Mucha.

Zdaniem prezesa PGNiG Jerzego Kwiecińskiego 30-krotny wzrost umów podpisanych online względem lutego pokazuje, że klienci, mimo zamkniętych BOK, mają pełną możliwość załatwiania spraw w alternatywny sposób. "Kolejny rekord związany z liczbą zawartych umów online to dowód na to, że nasze podejście zdalnej obsługi jest skuteczne i może sprawnie działać w kryzysowej sytuacji" - ocenił Kwieciński.

PGNiG OD przypomniało, że za pośrednictwem eBOK można m.in. zawrzeć, nową umowę i przepisać istniejącą, podać odczyt stanu gazomierza oraz licznika energii elektrycznej, kontrolować bieżące saldo płatności, obsługiwać płatności elektroniczne wraz z funkcją polecenia zapłaty czy zmienić grupę taryfową.

Źródło:PAP

Komentarze