Reklama

Elektroenergetyka

Zatrważające informacje. Zwykli obywatele mogą liczyć tylko na dwie godziny prądu dziennie

Fot. stephan / flickr.com
Fot. stephan / flickr.com

W związku z tym, że władze Korei Północnej traktują przemysł zbrojeniowy jako priorytet w zakresie dostarczania energii elektrycznej przez ponad 18 godzin dziennie, Daily NK dowiedział się, że zwykłe gospodarstwa domowe często otrzymują tylko dwie godziny prądu dziennie.

„Czas dostarczania energii elektrycznej skrócił się obecnie jeszcze bardziej” - powiedziało 12 lutego źródło z prowincji Yanggang w rozmowie telefonicznej z portalem Daily NK. Prowincja Yanggang otrzymuje energię elektryczną średnio przez sześć godzin dziennie, ale co gorsza, pobiera prąd mniej niż dwie godziny" - przekazuje. 

W podobnej sytuacji znajdują się inne obszary, takie jak prowincje Północne i Południowe Hamgyong. 

Podczas gdy Korea Północna, która jest w dużym stopniu uzależniona od energii wodnej, generalnie generuje mniej energii w sezonie zimowym niż w sezonie letnim, tegoroczny niedobór dostaw był bardziej dotkliwy niż zwykle.

Niedobory energii elektrycznej w Korei Północnej to chroniczny problem, który trwa od kilkudziesięciu lat. Niemniej jednak nierówności w alokacji energii elektrycznej pogłębiły się w ciągu ostatnich kilku lat - potwierdziło źródło. 

W nowej wersji „The CIA World Factbook” opublikowanej 6 lutego CIA stwierdziła, że 26% populacji Korei Północnej miało dostęp do elektryczności w 2019 r., a tylko 11% ludności na obszarach wiejskich otrzymywało prąd. Według CIA tylko 36% populacji miejskiej Korei Północnej miało w tym roku dostęp do elektryczności. 

Na podstawie tych danych tylko co czwarta osoba w kraju ma dostęp do prądu.

W rzeczywistości, z powodu niedawnego spadku dziennych dostaw energii elektrycznej i niespójnych dostaw energii elektrycznej, mieszkańcy Korei Północnej często mieli dni z „zerowym zużyciem energii elektrycznej” - wyjaśniło źródło.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama