Reklama

Wiadomości

Już w ten weekend ruszy 9. edycja Enea Bydgoszcz Triathlon

Autor. Enea / Materiały prasowe

W największej triathlonowej imprezie w Polsce wystartuje blisko 4500 triathlonistów oraz uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun. Organizatorzy wraz Eneą - sponsorem tytularnym zawodów - przygotowali wiele atrakcji dla bydgoszczan i kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 7, 8 i 9 lipca.

Reklama

Enea Bydgoszcz Triathlon to największa i najbardziej popularna impreza triathlonowa w Polsce. Z roku na rok zawody przyciągają coraz więcej uczestników, z których aż połowa startuje w triathlonie po raz pierwszy. Zmagania śmiałków mierzących się z nurtem rzeki, trasą kolarską i biegową śledzi aż 25 tysięcy kibiców! W najbliższy weekend profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie rozgrywane są w samym centrum Bydgoszczy, na Kujawach i Pomorzu. Enea wspiera imprezę już od siedmiu lat.

Reklama

- Z dumą zapraszamy na weekend pełen sportowych atrakcji, które czekają nie tylko na zawodników, ale też kibiców. Zawody są zwieńczeniem roku przygotowań do sportowego święta, na które czekają zawodnicy i ich rodziny. Na starcie Enea Bydgoszcz Triathlon pojawią się uczestnicy z całego Świata, a także znani sportowcy: Sebastian Chmara (1/2) czy Marek Plawgo (1/2), a kibicować im będzie między innymi Joanna Jóźwik, multimedalistka Mistrzostw Europy i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów.

Czytaj też

- Triathlon wspieramy od początku zawodów. Cieszę się, że to już 9. edycja wydarzenia, a organizatorzy co roku urozmaicają jego formułę. Bliskość wody, coraz większa ilość dróg rowerowych i zielone otoczenie sprawiają, że Bydgoszcz jest idealnym miejscem do organizacji tego typu imprez. Najbliższy weekend należy do triathlonistów! Wszystkim życzę powodzenia, trzymam kciuki za rekordowe wyniki - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Reklama

-Od siedmiu lat dodajemy energii zawodnikom na trasie Enea Bydgoszcz Triathlon, ale zawsze pamiętamy też o kibicach. Wiemy, że bez ich gorącego dopingu nie byłoby tak wyjątkowej atmosfery na zawodach. W tym roku stworzyliśmy kilka Stref Enei, w których można m.in. odpocząć, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce 360°czy uczestniczyć we wspólnej zabawie z elementami nauki, rozrywki i sportu. Zapraszamy do kibicowania i udziału w Enea Bydgoszcz Triathlon! - powiedziała Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Ene.

Zmagania odbędą się na pięciu dystansach: 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/ 19 km jazdy rowerem/ 5,5 km biegu). 1/4, dystans krótki (950 m pływania/ 36 km jazdy rowerem/ 10,8 km biegu). 1/2, dystans średni (1900 m pływania/ 90 km jazdy rowerem/ 22 km biegu). Super Sprint, dedykowany debiutantom (240 m pływania z nurtem rzeki/ 19 km jazdy na rowerze/ 4,25 km biegu) Puchar Świata w Quadrathlonie, czyli triathlon z czwartą dyscypliną: kajakiem (475 m pływania/ 19 km jazdy rowerem/ 4km kajaka/5,5 km biegu). Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników. 

Połowa uczestników startujących w Enea Bydgoszcz Triathlon to debiutanci, którzy właśnie  występem rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem.

Czytaj też

Trasy i przebieg rywalizacji Zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Immobile Łuczniczka na ul. Toruńskiej 59. Uczestnicy najpierw zmierzą się z pływaniem w rzece Brda, następnie ruszą na rower (ul. Toruńską oraz Jana Pawła II aż do węzła w Stryszku). Ostatnią konkurencją będzie bieg, którego trasa została wyznaczona wzdłuż bulwarów (po obu stronach rzeki), z widowiskowym przebiegiem przez ulicę Mostową. Warto odwiedzić teren wydarzenia, wesprzeć zawodników oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla zawodników i kibiców z okazji tego sportowego święta!

Plan startów SOBOTA, 8 lipca 2023

08:00 – Super Sprint od 10:00 – dystans 1/4

NIEDZIELA, 9 lipca 2023

07:00 – dystans 1/2 (start z Rybiego Rynku) 11:55 – Puchar Świata w Quadrathlonie 12:00 – dystans 1/8

Komplet informacji o zawodach, ich harmonogram oraz mapy tras znajdują się na stronie  www.BydgoszczTriathlon.pl

Wydarzenia towarzyszące

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko rywalizacja, ale także wiele atrakcji dla mieszkańców Bydgoszczy, kibiców oraz rodzin zawodników. Dla jednych i drugich moc atrakcji przygotowała firma energetyczna Enea.

Czytaj też

ENEA TRI-Fun

Najmłodszych fanów sportu zapraszamy do zabawy i rywalizacji w zawodach dla dzieci i młodzieży: Enea Tri-Fun. Zostaną one rozegrane w sobotę, 8 lipca 2023 r., o godzinie 17:00

Zawody są bezpłatne, nie trzeba się na nie wcześniej rejestrować. 

Konkurencje i klasyfikacje: BIEG I – (2023 – 2018) – Bieg dystans ok. 150 m, DYSTANS KRÓTKI BIEG II – (2017 – 2012) – Bieg dystans ok. 300 m, DYSTANS ŚREDNI BIEG IV – (2011 – 2007) – Bieg dystans ok. 1500 m (2 pętle), DYSTANS DŁUGI

STREFY ENEI

Enea, sponsor tytularny zawodów, przygotował dla zawodników, kibiców i mieszkańców Bydgoszczy trzy Strefy z różnymi aktywnościami.

Strefa Mocy Enei będzie dostępna dla wszystkich finiszerów Enea Bydgoszcz Triathlon. Stanie w niej mosiężny dzwon, w który uderzyć będzie mógł każdy zawodnik odnotowując swój debiutancki start, pobicie rekordu lub po prostu świętując ukończenie zawodów. Nie zabraknie specjalnie przygotowanej ścianki, na tle której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Strefa Energii Enei to miejsce przygotowane szczególnie z myślą o kibicach. Już od piątku nie zabraknie tam eksperymentów naukowych, gier czy zajęć sportowych z symulatorami (m.in. kolarski i bieżnia). Będzie też automat do koszykówki, cymbergaj, chmurka do surfowania, okulary VR i wiele, wiele innych atrakcji. Dla biorących aktywny udział w zabawach Enea przygotowała gadżety pomagające w głośnym kibicowaniu. Będzie też nowość – fotomozaika: prawie 2,5 tysiąca fotografii uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon trafi na specjalną tablicę tworząc jedno, wyjątkowe zdjęcie z wydarzenia.

Atrakcji od sponsora tytularnego nie zabraknie także w Strefie Expo - tutaj będzie można dzięki fotobudce 360° nagrać pełne energii video, a następnie odpocząć w miejscu relaksu.

Strefa Energii i Expo będą otwarte w piątek od 17:00 do 21:00, w sobotę od 9:00 do 21:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 17:00. Strefa Mocy Enei w sobotę od 8:00 do 15:00 i w niedzielę od 11:00 do 16:00.

Transmisja LIVE z kilkunastu kamer wraz z komentarzem będzie dostępna na stronie  www.BydgoszczTriathlon.pl  oraz na profilu Enea Bydgoszcz Triathlon na Facebooku. Zachęcamy zawodników do przekazania tej informacji kibicom, którzy będą chcieli obserwować ich weekendowy start w Bydgoszczy. Sponsorem transmisji jest Enea.

Kibice mogą też śledzić postępy zawodników na trasie i sprawdzać, na jakim etapie rywalizacji znajdują się wspierani przez nich triathloniści lub liderzy zawodów. Link do aktualizowanych na żywo wyników jest już dostępny także na oficjalnej witrynie wydarzenia.

Czytaj też

Akcja charytatywna "Biegnę dla...:

W tym roku zawodnicy rywalizujący będą mogli wziąć udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla" i pomóc 6-letniemu Natankowi! Wystarczy zgłosić się do stoiska PKO Banku Polskiego, zlokalizowanego na terenie Biura Zawodów, zrobić sobie zdjęcie z kartką z napisem „biegnę dla Natanka" oraz umieścić je na swoim profilu Facebook lub Instagram dodając hasztag #biegnędlanatanka. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca! 6-letni Natanek jako 4-miesięczne dziecko doznał urazu głowy, który spowodował wiele powikłań zdrowotnych m.in. encefalopatię pourazową, padaczkę i niepełnosprawność. Dla chłopca niezbędne jest specjalna rehabilitacja.

Dodatkowe atrakcje przez cały weekend!

Food Truck FestiwalSpragnionych kulinarnych emocji zapraszamy na Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na nim kilkanaście food-trucków i innych punktów gastronomicznych, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery. Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 7 lipca do niedzieli 9 lipca.

Expo, czyli targi sportowe

Przed lodowiskiem TORBYD swoją ofertę zaprezentują czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego. W strefie targowej pojawi się blisko 30 wystawców, z szeroką ofertą nie tylko dla zaawansowanych triathlonistów.

Expo będzie czynne:7 lipca, piątek: 17:00 – 21:00 8 lipca, sobota: 9:00 – 21:00 9 lipca, niedziela: 9:00 – 15:00

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama