Reklama

Elektroenergetyka

Ozdoba: Prezydent Trzaskowski nie odpowiedział na zaproszenie ws. prywatyzacji sieci ciepłowniczej

Fot. European People's Party / Flickr
Fot. European People's Party / Flickr

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie odpowiedział na zaproszenie do zespołu ds. prywatyzacji stołecznej sieci ciepłowniczej. Nawet nie skierował do tego ciała swojego przedstawiciela – powiedział w czwartek PAP wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

W czwartek doszło do dwóch kolejnych awarii sieci ciepłowniczej administrowanej przez spółkę Veolia Energia Warszawa S.A. Mieszkańcy ponad 50 budynków na stołecznej Sadybie i Żoliborzu marzną w swoich mieszkaniach, czekając na wznowienie dostaw ciepła. Do awarii dochodzi w ostatnich tygodniach bardzo często.

Reklama
Reklama 

W styczniu wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba poinformował o powołaniu w ministerstwie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie. "Po dziesięciu latach warto się zastanowić, czy prywatyzacja sieci ciepłowniczej była opłacalna i była dobrą decyzją. Odpowiedź na to pytanie należy się warszawiakom, szczególnie, kiedy wielu z nich musi marznąć w swoich mieszkaniach" – wyjaśniał Ozdoba. 

Podkreślił, że nie przesądza, jakie będą wyniki prac komisji. Zapewnił, że zależy mu na tym, aby ocena przeprowadzona przez komisję była jak najbardziej obiektywna. Zaznaczył, że zależy mu na udziale w pracach tego ciała przedstawicieli władz miasta, w tym także radnych. Wskazał, iż zwrócił się do przewodniczącej Rady Warszawy, aby skierowała członków rady do udziału pracach w zespołu. Również nie dostał odpowiedzi.

Siecią ciepłowniczą dostarczającą ciepło systemowe i ciepłą wodę do 80 proc. budynków w Warszawie od października 2011 r. zarządza spółka Veolia Energia Warszawa, będącą częścią międzynarodowej grupy Veolia. Decyzję o prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podjęła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

Od początku tego roku w Warszawie doszło do kilkunastu awarii sieci ciepłowniczej. Najpoważniejsza była na ul. Jagiellońskiej. (PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama