Reklama

Elektroenergetyka

Energetyka Dla Każdego 2020 [PATRONAT]

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W tym roku Studenckie Koło Naukowe Energetyki działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie po raz piąty organizuje wydarzenie pt. Energetyka Dla Każdego. Jest to cykl wykładów skierowanych do wszystkich osób zainteresowanych najnowszymi zagadnieniami w sektorze energetyki.

Tegoroczne wykłady poprowadzą specjaliści z Politechniki Warszawskiej oraz PSE S.A. Będziemy mieli również przyjemność wysłuchać alumnów Koła, którzy przybliżą nam przebieg początków swojej kariery w energetyce.

Pierwszy wykład pod tytułem „Energetyka w dobie zmian klimatu” odbędzie się już 16 grudnia o godzinie 18:00. Jest to wykład przeznaczony dla osób szukających ogólnej wiedzy o kluczowych zagadnieniach energetyki w dobie zmian klimatu. Na wykładzie poruszone zostaną takie tematy jak działanie systemu energetycznego, integracja OZE czy problemy z jakimi mierzy się energetyka atomowa. Spotkanie poprowadzi Adam Rajewski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, działacz m.in. Fota4Climate.

Drugie wydarzenie w ramach tego projektu odbędzie się 7 stycznia. Będzie to spotkanie z byłymi członkami SKNE, którzy kontynuują swoją przygodę z energetyką także w życiu zawodowym. O swojej pracy oraz o działaniu rynku energii opowiedzą nam Karol Wolański oraz Bartłomiej Smulski.

Trzecie i ostatnie spotkanie tego projektu to wykład „Polityka klimatyczna i energetyczna UE”. Odbędzie się on 13 stycznia o godzinie 17:00. Na tym wykładzie przedstawione będą cele klimatyczne UE oraz droga Polski do ich wypełniania. Wykład o energetyce w wymiarze polityczno-społecznym poprowadzi Juliusz Kowalczyk z Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - ekspert w zakresie regulacji sektora energetycznego UE.

Debata oksfordzka odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19:30. Tematem debaty jest „Polski coalexit - czy powinniśmy zamknąć ostatnią kopalnię węgla przed 2035 r.?”. Uczestnikami debaty będą członkowie Koła.

Zarówno wykłady jak i debata odbędą się na platformie MS Teams.

W imieniu Członków SKN Energetyki oraz organizatorów EDK 2020 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama