Reklama

Elektroenergetyka

Energa Operator wdraża szeroki program liczników zdalnego odczytu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Kolejni odbiorcy Energi Operatora będą korzystać z liczników zdalnego odczytu; dzięki nowo zawartym umowom spółka zyska blisko 600 tys. inteligentnych urządzeń - podała w czwartek Grupa Energa. Dodano, że w 2021 r. połowa klientów EOP będzie korzystać z liczników zdalnego odczytu.

Montaż nowo zakupionych liczników rozpocznie się w przyszłym roku, dostarczą je firmy Apator i Sagemcom. Łączna wartość umów wynosi 108 mln zł.

Biuro prasowe Grupy Energa podało, że z tego typu urządzeń korzysta już przeszło 950 tys. odbiorców EOP.

"Inteligentne urządzenia pomiarowe to jeden z ważnych filarów transformacji energetycznej. Ich stosowanie będzie niezbędne do zbilansowania opartej w coraz większej skali o rozproszone odnawialne źródła energii sieci energetycznej. Co więcej, liczniki tego typu pozwolą na stworzenie narzędzi służących zwiększaniu elastyczności sieci przy wykorzystaniu mechanizmów rynkowych" - powiedziała, w komunikacie prasowym, dyrektor z Energi Operatora Ewa Sikora.

Wyjaśniono, że większość klientów posiadających liczniki zdalnego odczytu może korzystać z udostępnionego przez EOP portalu, który umożliwia szczegółową analizę zużycia energii w określonych przedziałach czasowych: dzień, miesiąc, rok.

"Za jego pomocą przeprowadzić można także symulację kosztów dla poszczególnych taryf, przy użyciu cen wybranego przez siebie sprzedawcy. Podobne funkcje oferuje +Mój Licznik+ - aplikacja dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS" - podano.

Energa Operator jest krajowym liderem pod względem liczby klientów, u których pomiary dokonywane są zdalnie.

Źródło:PAP

Komentarze