Reklama

Ropa

Ukraińcy nałożą sankcje na Rosnieft?

  • PAK DA zastąpią bombowce Tu-160, takie jak widoczne na zdjęciu – fot. airforce.ru
    PAK DA zastąpią bombowce Tu-160, takie jak widoczne na zdjęciu – fot. airforce.ru

Antyrosyjskie sankcje wprowadzone przez władze na Ukrainie mogą zostaną wkrótce rozszerzone. Dwudziestu deputowanych do Rady Najwyższej, związanych przede wszystkim z Frontem Ludowym Arsenija Jaceniuka, przygotowało projekt ustawy, której celem jest objęcie obostrzeniami Rosnieftu i jego spółek zależnych, prowadzących działalność na ukraińskim terytorium.

O rejestracji stosownego projektu poinformowała wczoraj służba prasowa parlamentu. Nie są jeszcze znane szczegóły regulacji.

Czternastu inicjatorów procesu legislacyjnego pochodzi z Frontu Ludowego, dwóch jest bezpartyjnych, a pozostali reprezentują Blok Petra Poroszenki i Batkiwszczynę.

Rosnieft jest właścicielem sieci stacji paliw na Ukrainie, która obejmuje 141 obiektów zlokalizowanych 12 regionach kraju. Do Rosjan należą także: spółka TNK Industries Ukraine (obsługująca hurtowy obrót produktami naftowymi) oraz rafineria w Ługańsku, która wstrzymała pracę 2012 roku.

W tym kontekście warto mieć na uwadze, że prezydent Petro Poroszenko podpisał 16 września 2015 roku dekret w sprawie nałożenia sankcji na Rosję. Obejmuje on 382 osoby oraz 105 firm, m.in. z branży lotniczej, stoczniowej, bankowej, telewizyjnej, etc.

Zobacz także: Czeskie rafinerie Orlenu sięgną po ropociąg Odessa – Brody?

Zobacz także: Konsolidacja Orlenu, Lotosu i PGNiG coraz mniej prawdopodobna

Reklama

Komentarze

    Reklama