Reklama

Gaz

Ruszają konsultacje dla uczestników rynku ws. Baltic Pipe

Promotorzy projektu Baltic Pipe, tj. operatorzy polskiego i duńskiego systemu przesyłowego – Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz Energinet.dk uruchomili konsultacje rynkowe dla Regulaminu Open Season 2017.

Procedura Open Season ma na celu umożliwienie uczestnikom rynku przedstawienie właściwym operatorom sieci przesyłowych pozytywnych sygnałów inwestycyjnych, niezbędnych do realizacji Projektu Baltic Pipe, zapewniając przejrzystość i równe traktowanie wszystkich uczestników. Procedura rozpocznie się w grudniu 2016 r., począwszy od konsultacji rynkowych Regulaminu, i potrwa do drugiej połowy 2017 r., kończąc się zawarciem umów przesyłowych, które będą podlegały warunkom zawieszającym.

 

Konsultacje będą trwały od 6 grudnia 2016 r. do 6 stycznia 2017 r.

 

Podczas konsultacji rynkowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz Energinet.dk zbiorą pytania przesłane przez uczestników rynku dotyczące Regulaminu Open Season 2017 oraz odpowiedzą na te pytania w formie ogólnej i anonimowej, w sekcji „Pytań i odpowiedzi” na stronie internetowej.

 

Po zakończeniu konsultacji, Energinet.dk oraz GAZ-SYSTEM S.A przeprowadzą ocenę oraz podsumują zebrane w trakcie konsultacji uwagi, i jeśli będzie konieczne, skorygują Regulamin Open Season 2017. Ponadto, GAZ-SYSTEM S.A. oraz Energinet.dk poinformują polski i duński Urząd Regulacji Energetyki o wynikach konsultacji rynkowych oraz wystąpią o zatwierdzenie ostatecznej wersji Regulaminu Open Season 2017 (w zależności od wymagań).

 

Zobacz także: Stanowcze słowa Putina o Nord Stream 2. ,,Projekt zostanie urzeczywistniony"

Komentarze