Strona główna

R.POWER: Podpisano umowę na realizację kolejnych 7 farm fotowoltaicznych

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Spółka, która w ramach ubiegłorocznej aukcji OZE zakontraktowała projekty o mocy 121 MWp, podpisała umowę na budowę portfolio 7 farm fotowoltaicznych. Projekty zrealizuje należąca do Grupy ERBUD spółka PBDI S.A.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. (PBDI S.A.), to podmiot specjalizujący się w realizacji projektów elektrowni fotowoltaicznych. Spółka, oferująca budowę oraz uruchomienie przemysłowych instalacji fotowoltaicznych pod klucz, świadczy usługi generalnego wykonawcy zarówno dla projektów do 1 MWp, jak i większych, wielkoskalowych instalacji.

W ramach umowy ze spółkami celowymi R.POWER, spółka wybuduje 7 projektów farm fotowoltaicznych, zlokalizowanych w różnych częściach Polski. W projektach zostaną wykorzystane dwustronne moduły monokrystaliczne, wykorzystujące promienie odbite od ziemi.

- Polska to jeden z najszybciej rozwijających się rynków energetyki słonecznej w Europie. Bardzo istotną rolę pełni w tym system wsparcia projektów do 1 MWp. To właśnie w przypadku tego typu instalacji udział polskich firm jest największy, czego najlepszym dowodem jest nasza współpraca z PBDI. Utrzymanie aukcji jest więc nie tylko okazją do budowy nowoczesnej gospodarki, opartej na OZE, ale także realnym wsparciem dla rodzimych przedsiębiorstw – mówi Przemysław Pięta, Prezes i współzałożyciel R.POWER.

Podpisana umowa to kolejna współpraca R.POWER i PBDI. Do tej pory firmy zawarły umowy na budowę portfolio 57 elektrowni fotowoltaicznych.

- Bardzo cenimy sobie współpracę z firmą R.POWER i cieszymy się, że największy polski deweloper farm fotowoltaicznych po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufaniem. Jesteśmy dumni z tego, że przyczyniamy się do rozwoju polskiego rynku energetyki odnawialnej  i możemy działać na rzecz klimatu i zdrowia nas wszystkich - mówi Piotr Gutowski Wiceprezes PBDI S.A.

Komentarze