Rosyjski minister: zniszczyliśmy prawie 3000 cystern z ropą Daesh

15 marca 2016, 13:13
fot. Martin Bishop/ Flickr

Na spotkaniu z Władimirem Putinem i Siergiejem Ławrowem, rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował o olbrzymich zniszczeniach infrastruktury naftowej Daesh, których miały dokonać rosyjskie bombardowania. Mimo to proceder nielegalnego handlu "czarnym złotem" nadal trwa w najlepsze.

Siergiej Szojgu poinformował, że na skutek rosyjskich nalotów zniszczono 209 obiektów służących do wydobycia i rafinacji ropy. Ponadto, Rosjanom podobno udało się zniszczyć 2912 cystern z ropę przemycających ją w kierunku krajów ościennych.

Warto zaznaczyć, że rosyjskie szacunki mogą być w dużym stopniu przesadzone. Jak wielokrotnie informowaliśmy handel ropą z Daesh trwa obecnie w najlepsze. Szczególnie warto zwrócić uwagę na fakt, że jeden z liderów tego procederu Georg Haswani posiada obywatelstwo rosyjskie i aktywnie kooperuje z Strojtransgazem Giennadija Timczenki (to oligarcha, przyjaciel Putina). Według informacji Foreign Policy strony nadal realizują wspólny projekt gazowy w Tuweinan mimo, że zostało one opanowane przez oddziały powiązane z Al-Nusrą (syryjska Al-Kaida). Rosyjscy inżynierowie prowadzą tam prace dzięki porozumieniu z terrorystami.

Zobacz także: OPEC: Zmiana na rynku ropy możliwa dopiero w kwietniu

Zobacz także: Ropa: Iran przystąpi do porozumienia o "zamrożeniu produkcji"?

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24