Reklama

Ropa

Ministerialne spotkanie OPEC+ 6 kwietnia w formie wideokonferencji

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Spotkanie OPEC + na temat stabilizacji cen ropy odbędzie się w poniedziałek w formie wideokonferencji, spodziewany jest udział ministrów krajów sojuszu – powiedziała Zamina Alijewa, rzecznik ministra energii Azerbejdżanu.

„Spotkanie OPEC + odbędzie się 6 kwietnia w formie wideokonferencji. Azerbejdżan otrzymał zaproszenie. Oczekuje się, że w spotkaniu wezmą udział ministrowie krajów sojuszu. Będą dyskutować na temat nowej„ Deklaracji o współpracy ” - powiedziała Alijewa.

Arabia Saudyjska zaapelowała o pilne spotkanie w czwartek do krajów produkujących ropę naftową. Jednocześnie królestwo powołało nie tylko uczestników OPEC +, ale także inne państwa, które nie są członkami sojuszu.

Wedle źródła RIA Novosti, kraje produkujące ropę na spotkaniu OPEC+ 6 kwietnia omówią możliwość zmniejszenia produkcji o 10 milionów baryłek dziennie, nie ma jeszcze przydziału kwot, wiele nowych krajów może dołączyć do formatu OPEC+.

„Mowa o około 10 milionów baryłek. Ale wciąż nie wiadomo, w jaki sposób przydział zostanie rozdzielony. Istnieje wiele nowych krajów, które chcą dołączyć do formatu OPEC +. Wszystko to zostanie omówione na spotkaniu” - powiedział źródło.

Reklama

Komentarze

    Reklama