Reklama

Ropa

Media: poniedziałkowe spotkanie OPEC zostanie przełożone

Fot. Flickr
Fot. Flickr

- OPEC i jego sojusznicy nie spotkają się w poniedziałek na nadzwyczajnym wirtualnym zgromadzeniu  - podały dwa źródła z wewnątrz grupy. W piątek i sobotę doszło też do utarczki słownej między Rosją a Arabią Saudyjską.

Informację podało CNBC. Wcześniej w sobotę saudyjski minister energii skrytykował uwagi Rosji, wedle której królestwo wycofało się w zeszłym miesiącu z umowy o obniżeniu podaży.

Książę Abdulaziz bin Salman, saudyjski minister energii, odpowiadał na komentarze poczynione przez jego rosyjskiego odpowiednika, Aleksandra Nowaka, zgodnie z oświadczeniem saudyjskiej państwowej agencji prasowej SPA.

"Rosyjski minister energii jako pierwszy oświadczył mediom, że wszystkie kraje uczestniczące są zwolnione z zobowiązań od 1 kwietnia, co doprowadziło do decyzji, że kraje te podjęły decyzję o zwiększeniu produkcji w celu zrównoważenia niższych cen i zrekompensować utratę zysków" - powiedział w oświadczeniu książę Abdulaziz.

W piątek wieczorem prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział, że Rosja "jest gotowa do porozumienia w ramach OPEC+, i ze Stanami Zjednoczonymi, ale tylko po partnersku". Zapewnił też, że Rosja nie była inicjatorem zerwania porozumienia.

Reklama

Komentarze

    Reklama