Reklama

Ropa

Kraje spoza OPEC+ potwierdzają udział w spotkaniu kartelu

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Wiele krajów niewchodzących w skład OPEC+, tj. Argentyna, Indonezja, Egipt, Trynidad i Tobago, potwierdziło swój udział w spotkaniu kartelu w czwartek

Kilka krajów nie potwierdziło jeszcze udziału, m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia i Wielka Brytania  - podała za źródłem w OPEC RIA Novosti.

„Jak dotąd Kanada, Brazylia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nie potwierdziły swojego uczestnictwa. Ale Argentyna, Indonezja, Egipt, Trynidad i Tobago potwierdziły” - rozmówca agencji odpowiedział na pytanie dotyczące uczestników dzisiejszego spotkania, którzy nie są członkami sojuszu OPEC+.

Inne źródło znane z listy krajów zaproszonych na spotkanie określiło, że zaproszenia zostały wysłane do USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Brazylii, Argentyny, Kolumbii, Egiptu, Indonezji, Norwegii, Trynidadu i Tobago, Ekwador i Czad. Później rozmówca stwierdził również, że Ekwador i Norwegia będą uczestniczyć w spotkaniu.

Kraje OPEC + we czwartek będą dyskutować nad stworzeniem nowego porozumienia w celu ograniczenia produkcji przy ewentualnym udziale innych państw. Rosyjskie Ministerstwo Energii poinformowało w środę o gotowości kraju do wzięcia udziału w nowej transakcji w ramach swojego udziału w całkowitej produkcji. Wcześniej Rosja stwierdziła, że ​​konieczne jest zmniejszenie produkcji ropy na świecie o 10 milionów baryłek dziennie z poziomu pierwszego kwartału z udziałem takich krajów jak Stany Zjednoczone. Według nieoficjalnych informacji Rosja będzie musiała zmniejszyć o 1,6 miliona baryłek dziennie.

Reklama

Komentarze

    Reklama