Reklama

Ropa

Fundacja Orlen: 2 mln zł na wsparcie lokalnych społeczności

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Fundacja Orlen przekaże 2 mln zł na wsparcie lokalnych społeczności w ramach 4. edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. Podczas poprzednich edycji 7 mln zł pomocy trafiło do ok. 900 organizacji w całej Polsce. Wnioski można zgłaszać do 29 lipca - podał koncern.

Jak wyjaśnił PKN Orlen, o wsparcie finansowe na realizację lokalnych inicjatyw ubiegać się mogą nie tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale również jednostki ochotniczej straży pożarnej, koła, biblioteki, szkoły, instytucje kultury i sportu, parafie, a także jednostki samorządu terytorialnego.

"Fundacja Orlen przekaże kolejne 2 mln zł na wsparcie lokalnych społeczności w ramach czwartej edycji programu +Moje miejsce na Ziemi+" - ogłosił we wtorek płocki koncern. Jak wyliczył, "w trakcie trzech dotychczasowych edycji, pomoc w wysokości 7 mln zł trafiła do blisko 900 organizacji w całej Polsce".

"Potrzebne są pomysł i energia, żeby zmienić swoją małą ojczyznę" - podkreślił PKN Orlen, informując o kolejnej odsłonie projektu dla społeczności lokalnych "Moje miejsce na Ziemi". Koncern wyjaśnił, iż wnioski w ramach obecnej edycji należy zgłaszać do 29 lipca za pośrednictwem elektronicznego systemu dostępnego pod adresem www.darowiznyfundacja.orlen.pl.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że "Moje miejsce na Ziemi" to największy program grantowy jego korporacyjnej Fundacji Orlen i zarazem "jeden z największych realizowanych przez fundacje korporacyjne w Polsce" - dofinansowanie przyznawane jest w wysokości 5 tys., 10 tys., 15 tys. i 20 tys. zł, a środki te otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności lokalnej.

Według płockiego koncernu, program cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w mniejszych miejscowościach - najwięcej, bo aż 60 proc. wniosków z poprzednich edycji wpłynęło do Fundacji Orlen ze wsi i miast do 20 tys. mieszkańców.

"Dotychczasowe zainteresowanie programem pokazało, jak niezwykle potrzebne jest wsparcie społeczności z najmniejszych gmin, które często borykają się z niedofinansowaniem. Wierzymy, że przyznane środki staną się iskrą, która wyzwoli w lokalnych społecznościach chęć zmian i siłę do działania" - powiedziała Marta Soluch, prezes Fundacji Orlen, cytowana w komunikacie koncernu.

Soluch podkreśliła, że korporacyjna fundacja PKN Orlen chce być partnerem tych zmian. "Pomysły i energia do działania naszych beneficjentów stają się naszą siłą napędową do podejmowania kolejnych kroków wspierających lokalne organizacje. Razem możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepsze" – dodała szefowa Fundacji Orlen.

image

 Reklama

PKN Orlen podał, że wnioski do programu "Moje miejsce na Ziemi" można składać w kilku kategoriach: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, działalność na rzecz ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, podwyższenie poziomu bezpieczeństwa publicznego, zachowanie dziedzictwa historycznego oraz rozwoju edukacji, kultury i sztuki, poprawa stanu środowiska naturalnego oraz ochrona zwierząt, podnoszenie świadomości na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju. Każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek.

Jak zapowiedział płocki koncern, inicjatywy czwartej edycji konkursu "Moje miejsce na Ziemi" będą ocenione przez niezależnych ekspertów, a następnie przez Komisję Programową, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji Orlen i spółki PKN Orlen. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone do 29 października.

PKN Orlen przypomniał, że program "Moje miejsce na Ziemi" powstał w 2018 r. "z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać swoje miejsce na Ziemi, ulepszać je, unowocześniać, wreszcie realizować potrzeby lokalnych społeczności angażując jej przedstawicieli". Koncern przekazał, że wśród nagrodzonych dotychczas znalazły się m.in. projekty związane z edukacją ekologiczną i zdrowotną mieszkańców, wsparciem seniorów i osób w trudnej sytuacji życiowej, aktywizacją zawodową mieszkańców, bezpieczeństwem, kulturą oraz dziedzictwem narodowym, historią, tradycjami i rozbudową infrastruktury.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama