Reklama

Ropa

Firmy amerykańskie magazynują ropę w rezerwie strategicznej USA

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Amerykańskie koncerny naftowe, które nie mają wystarczającej ilości miejsca do przechowywania surowców w obliczu spadającego popytu, zaczęły magazynować ropę naftową w National Strategic Petroleum Reserve (NSPR).

"W tym miesiącu do Narodowej Rezerwy Strategicznej dostarczono 1,1 miliona baryłek" - pisze Bloomberg. Według źródła, na początku tego miesiąca amerykański Departament Energii podpisał umowy najmu z kilkoma firmami na powierzchnię magazynową na około 23 miliony baryłek ropy.

Agencja zauważa, że ​​większość ropy zostanie dostarczona w maju i czerwcu. Jednocześnie firmy mogą planować zwrot ropy do marca 2021 r., po odjęciu niewielkiej kwoty na pokrycie kosztów magazynowania.

Osiągnięto porozumienia między firmami a amerykańskim Departamentem Energii przy gwałtownym spadku cen ropy w ostatnich tygodniach. Ministerstwo oświadczyło 14 kwietnia, że ​​rozpoczęło negocjacje z dziewięcioma amerykańskimi koncernami naftowymi w celu zawarcia umów w celu zapewnienia im zdolności w rezerwie krajowej.

Cena majowych kontraktów futures na amerykańską ropę WTI 20 kwietnia po raz pierwszy w historii spadła do wartości ujemnych. Notowania na NYMEX osiągnęły minus 40,32 USD za baryłkę. Upadek spowodowany był słabym popytem na ropę i przepełnieniem magazynów ropy w USA. Prezydent USA Donald Trump polecił opracować plan wspierania amerykańskich koncernów naftowych i gazowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama