Reklama

Ropa

Energetyczne podsumowanie dnia - 15 października 2018 r.

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Zapraszamy na kolejne podsumowanie dnia w sektorze energetycznym!

„Nord Stream 2 opłaca się Polsce”: Rosyjski senator manipuluje słowami ministra Czaputowicza

Rosyjski senator Alieksiej Puszkow skomentował słowa ministra Jacka Czaputowicza na temat możliwego importu gazu z Niemiec. Zdaniem Rosjanina świadczą one o tym, że budowa Nord Stream 2 tak naprawdę opłaca się Polsce.

Premier zainaugurował program Stop Smog

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował w niedzielę w Rzozowie w gminie Skawina (Małopolskie) program Stop Smog i spotkał się z pierwszymi beneficjentami tego projektu. Szef rządu wyraził nadzieję, że dzięki programowi powietrze będzie lepsze, a Polacy - zdrowsi.

Chiny nałożą cła antydumpingowe na kwas jodowodorowy z USA i Japonii

Chińskie ministerstwo handlu ogłosiło w poniedziałek wprowadzenie ceł antydumpingowych na kwas jodowodorowy importowany do ChRL z USA i Japonii. Taryfy w wysokości odpowiednio 123,4 i 41,1 proc. mają obowiązywać od wtorku przez pięć lat.

W pierwszym półroczu znacznie spadła sprzedaż diesli i oleju napędowego w Europie

Sprzedaż samochodów z silnikami Diesla gwałtowanie spadła w pierwszej połowie br. - wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE). W pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku dostarczono do klientów 3,12 mln egzemplarzy.

Wymierne efekty uszczelnienia szarej strefy w paliwach

O ponad 25%, czyli o około 7 mld zł wzrosły wpływy do budżetu państwa w 2017 r. z tytułu sprzedaży realizowanej przez PKN ORLEN, w porównaniu z 2015 rokiem. Jest to związane ze wzrostem legalnej sprzedaży paliw. To pokazuje jak wymierne efekty dają wdrożone i skutecznie egzekwowane przepisy mające na celu wyeliminowanie szarej strefy. W tym czasie stawki podatków związanych ze sprzedażą paliw nie uległy żadnej istotnej zmianie.

Nowe oznaczenia na stacjach paliw sieci LOTOS

12 października na stacjach paliw sieci LOTOS zakończył się proces wdrażania nowego oznaczenia paliw. Zmiany wprowadziła dyrektywa Unii Europejskiej dotycząca etykietowania paliw na nowo wyprodukowanych pojazdach oraz stacjach paliw.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama