Reklama

Ropa

PKN Orlen ponownie najlepszą firmą w Polsce

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

PKN Orlen już po raz 18 z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu największych polskich przedsiębiorstw opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jednocześnie Koncern został liderem plebiscytu „Filary Budżetu”.

Lista 500 to publikowany od 1999 roku ranking największych polskich przedsiębiorstw. Zestawienie opiera się na przychodach ze sprzedaży w poprzedzającym roku. W tej edycji czołówka listy nie zmieniła się i za PKN Orlen na kolejnych miejscach uplasowały się Jeronimo Martins Polska oraz PGNiG.
Razem ze statuetkami dla największych polskich firm wręczane są także Filary Budżetu i Orły Rzeczpospolitej. Filary Budżetu to ranking firm tworzony na podstawie wysokości płaconego podatku dochodowego. W tym roku PKN Orlen został liderem w kategorii firm niefinansowych. Obciążenia podatkowe spółki za 2016 rok wyniosły ponad 27 mld zł. Wyróżnienia dla PKN Orlen odebrał Prezes Zarządu, Wojciech Jasiński. 

W rankingu uplasowały się również spółki z Grupy Orlen: Orlen Paliwa (15 pozycja), Basell Orlen Polyolefins (105), ANWIL (150) oraz Orlen Południe ​

kn / PKN Orlen

Zobacz także: Rekordowy rating PKN Orlen

Zobacz także: Wyzwania geopolityczne argumentem za fuzją Orlenu i Lotosu [KOMENTARZ]

Reklama

Komentarze

    Reklama