Reklama

OZE

96% fabryk produkujących turbiny wiatrowe dalej działa, pomimo koronawirusa

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Siedem fabryk w Hiszpanii i we Włoszech zostało zamkniętych, w tym należące do Siemensa i LM Wind Power.

Ogromna większość wytwórni komponentów do turbin wiatrowych dalej pracuje, pomimo ograniczeń związanych w wybuchem epidemii koronawirusa – poinformowało stowarzyszenie WindEurope, skupiające przedsiębiorstwa z sektora.

Podczas gdy 96% fabryk dalej funkcjonuje, siedem jest obecnie zamkniętych. Wszystkie znajdują się w krajach, w których Covid-19 zebrał największe żniwo, czyli we Włoszech i Hiszpanii. Kraje te wprowadziły najsurowsze ograniczenia.

„Epidemia wirusa Covid-19 pokazuje nam, jak ważny jest stały dopływ energii w naszych społeczeństw i jak bardzo niezbędne jest kontynuowanie produkcji nowych i serwis działających już farm wiatrowych” – powiedział Giles Dickson, szef WindEurope. 

„Cały europejski łańcuch dostaw został dotknięty przez ograniczenia w wolności przepływu towarów i pracowników oraz poprzez niepewność przyszłości polityki energetycznej i gospodarki” – dodał. 

Covid-19 to choroba atakująca drogi oddechowe wywołana przez koronawirusa Sars-Cov-2. Wedle stanu na piątek 27 marca na całym świecie zmarło w jej wyniku ponad 24 tysiące ludzi. W samych Włoszech koronawirus zabił już ponad 8 tysięcy osób, w Hiszpanii – 4,3 tys.

Reklama

Komentarze

    Reklama