Reklama

Gaz

Niemiecki europoseł krytycznie o budowie Nord Stream II

  • Turecki ciężki sprzęt w pobliżu posterunku zaatakowanego przez Kurdów - fot. Ministerstwo Obrony Turcji

Niemiecki europarlamentarzysta Manfred Weber, pełniący funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej - największej frakcji skrytykował w swoim liście plany budowy gazociągu Nord Stream 2.

Jak poinformował Financial Times, lider Europejskiej Partii Ludowej i niemiecki europarlamentarzysta skierował list do Sigmara Gabriela oraz Miguela Ariasa Canete. W swoim apelu poddał on krytyce projekt rurociągu Nord Stream 2.
 
Weber uważa, że ​​budowa gazociągu jest sprzeczna z celami polityki zagranicznej Unii Europejskiej, gdyż doprowadzi do zwiększenia uzależnienia Europy od Gazpromu."UE ryzykuje pogorszeniem sytuacji związanej z dostawami gazu do Europie Środkowej i Wschodniej - w tym na Ukrainę" - napisał poseł. Dodał on również, że Gazprom otwarcie rozważa odcięcie Ukrainy od systemu tranzytowego, kiedy zostanie uruchomiona 3 i 4 nitka bałtyckiej magistrali.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że głos niemieckiego posła jest jedną z nielicznych sytuacji, kiedy to argumenty przeciwko inwestycji podnoszone są przez osobę nie związaną z państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz także: Rynek ropy: Arabia Saudyjska zmienia strategię

Zobacz także: Zmniejszyły się dostawy gazu do Polski na wejściach z UE

Komentarze