Reklama

Gaz

Niemcy przeprowadzą konsultacje społeczne w sprawie budowy Nord Stream 2

Fot. nord-stream.com
Fot. nord-stream.com

Do Niemiec dotarł oficjalny wniosek operatora projektu Gazociągu Północnego – Nord Stream 2 AG w sprawie o udzielenie zgody na budowę niemieckiego odcinka rurociągu. Petycja z dokumentacją projektu zostanie przekazana do społecznych konsultacji, które potrwają do 17 maja br.

Wniosek zawierający pełną dokumentację projektu budowy 85-kilometrowego odcinka gazociągu mającego przebiegać przez niemieckie wody terytorialne zostanie przekazany do publicznej wiadomości w dniu 18 kwietnia br. Komentarze i opinie w tej sprawie będzie można składać do 17 maja.

„Udostępnienie dokumentów oznacza rozpoczęcie etapu konsultacji społecznych, które są kluczowym elementem procesu wydania zgody na budowę gazociągu Nord Stream 2” – stwierdził w opublikowanym przez spółkę komunikacie Jens Lange, menadżer ds. pozwoleń konsorcjum Nord Stream 2

Zobacz także: Niemiecki regulator przeciwko "dyskryminacji" Nord Stream 2

Zobacz także: Rada UE zajmie się kwestią Nord Stream 2? [ANALIZA]

Złożony w Niemczech wniosek jest już trzecim z kolei przesłanym w sprawie udzielenia zgody na budowę gazociągu Nord Stream 2. Wcześniej, w październiku zeszłego roku podobne zgłoszenie zostało przekazane Szwecji, zaś kilka dni temu stosowny wniosek otrzymała Duńska Agencja Energii. Zgodnie z planami gazowego przedsięwzięcia rurociąg ma zostać przeprowadzony przez terytoria Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec.

Projekt Nord Stream 2 przewiduje budowę dwóch nitek magistrali gazowej z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego z pominięciem krajów tranzytowych. Gazociąg o łącznej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie ma zostać oddany do użytku w 2019 roku.

Zobacz także: Dania rozpatrzy wniosek o zgodę na budowę Nord Stream 2

Reklama

Komentarze

    Reklama