Reklama

Wiadomości

Alert IMGW. Ostrzeżenia przed burzami w południowo-wschodniej Polsce

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami w pięciu województwach. Ostrzega też przed gwałtownym wzrostem stanów wód w południowej części kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało ostrzeżenia do mieszkańców sześciu województw.

Reklama

Jak podał IMGW, w województwach podkarpackim i małopolskim, we wschodnich częściach śląskiego i świętokrzyskiego, a także w południowej części lubelskiego ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami obowiązuje od godz. 10 w poniedziałek do godz. 2 we wtorek.

Czytaj też

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do odbiorców w sześciu województwach ostrzeżenia SMS o możliwych podtopieniach, burzach, silnym wietrze i ulewnym deszczu zarówno w poniedziałek w trakcie dnia, jak i w nocy z poniedziałku na wtorek. SMS dostali mieszkańcy w województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, małopolskim, śląskim i w części mazowieckiego (powiat lipski).

RCB apeluje, by w trakcie burzy znaleźć bezpieczne schronienie.

Reklama

W poniedziałek IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia ws. gwałtownych wzrostów stanów wód. Obowiązują od Opola przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Katowice, Bielsko-Białą, Kraków, Tarnów i Kielce po Krosno, Przemyśl, Sanok oraz Lesko.

Czytaj też

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 55 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama