• Partner główny
    Logo Orlen

Klimat

Nadchodzi Smart Festival, konferencja nt. smart city

Fot. Cezamet
Fot. Cezamet

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć miasto inteligentne, przyjazne innowacjom i mieszkańcom, a zarazem jak temu celowi mogą służyć środki z unijnej Polityki Spójności – to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. Smart City Innovation Ecosystems Festival zorganizowany przez Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) Politechniki Warszawskiej to ogromna baza wiedzy dla mieszkańców Mazowsza oraz innych regionów Polski, a także platforma wymiany doświadczeń między naukowcami, władzami, biznesem i obywatelami.  

Na Festiwal odbywający się w Warszawie składają się Hackathon (28-30 maja), konferencja (9-10 czerwca) oraz warsztaty dla młodzieży szkolnej.  Uczestnicy każdego z wydarzeń będą mogli zapoznać się z dobrymi praktykami związanymi z wykorzystaniem unijnych funduszy, a także przekonać się, że nasze otoczenie ciągle się rozwija i zmienia się na lepsze.                             

"Utworzona ze środków unijnych infrastruktura CEZAMAT stanowi świetne miejsce nie tylko do prowadzenia badań, ale także do organizacji wydarzeń, które pozwalają ich uczestnikom na pracę nad wyzwaniami rozwojowymi Polski i Unii Europejskiej. Wypracowane koncepcje mogą być dalej inkubowane w naszym Centrum, gdyż dostaną wsparcie organizacyjne i merytoryczne" – mówi Mariusz Wielec, Dyrektor CEZAMAT. 

Hackathon to wydarzenie, które pozwoli młodym, ambitnym osobom opracować pomysł na biznes bądź aplikację pod okiem doświadczonych mentorów w obszarach kluczowych dla polityk Unii Europejskiej: Smart City, technologii cyfrowych i medycznych.                                                      

"Unia Europejska zapewniła wsparcie wielu projektom służącym utworzeniu infrastruktury stanowiącym dziś elementy ekosystemów innowacji. Dzięki temu wiele ośrodków w kraju posiada infrastrukturę, która może służyć inkubacji pomysłów. CEZAMAT chce odgrywać aktywną rolę w tym zakresie, dlatego organizuje ten Hackathon"komentuje Krzysztof Mieszkowski, Koordynator CEZAMAT DIH i kierownik projektu 

Celem otwartej dla wszystkich konferencji jest m.in. pokazanie jak Polityka Spójności wspiera innowacje, które stoją u podstaw idei smart city. To wyjątkowa szansa poszerzenia wiedzy dzięki spotkaniom z wybitnymi ekspertami.  

Materiał partnera

Komentarze