Reklama

Klimat

Lewica chce przedstawicieli Kancelarii Prezydenta na spotkaniu ws. Zielonego Ładu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Lewica zaprasza przedstawicieli Kancelarii Prezydenta na posiedzenie zespołu ds. Zielonego Ładu odwołując się do deklaracji współpracy, jaką złożył prezydent Andrzej Duda podczas ubiegania się w ubiegłym roku o reelekcję.

W lipcu ubiegłego roku podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi Andrzej Duda przedstawił Eko-Kartę, która - jak mówił wówczas prezydent - jest deklaracją jego zdecydowanego wsparcia dla inicjatyw na rzecz czystego powietrza, energii odnawialnej, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, właściwej gospodarki odpadami i zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną.

Posłanka Lewicy Anita Sowińska wyraziła na środowej konferencji prasowej nadzieję, że kampanijną deklarację współpracy prezydent i PiS traktują poważnie.

Poinformowała, że 4 marca organizuje posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zielonego Ładu dla Polski, które będzie poświęcone zmianom w prawie mającym sprzyjać temu, aby terenów ochronnych w Polsce było więcej.

"Zapraszam Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy na to spotkanie" - powiedziała Sowińska dodając, że chce, by wśród gości znaleźli się też reprezentanci Ministerstwa Finansów czy Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

image

 

Posłanka Lewicy przypominając prezydencką deklarację z lipca ub.r. podkreśliła, że się z nią zgadza i przytoczyła niektóre jej zapisy m.in. że "środowisko naturalne nie ma partyjnej przynależności, nie jest ani lewicowe, ani prawicowe" oraz że "środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem, a +karta+ to zaproszenie do współpracy".

"Prezydent Andrzej Duda obiecywał w trakcie kampanii wyborczej, że zwiększy finansowanie parków narodowych z budżetu państwa" - powiedziała posłanka Lewicy i podkreśliła, że w Polsce tylko 1,5 proc. powierzchni kraju zajmują tereny otoczone ścisłą ochroną, czyli parki narodowe i rezerwaty przyrody. "Co więcej od 20 lat nie powstał w Polsce żaden park narodowy" - dodała.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama