• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Ziobro: w przyszłym tygodniu specjalne spotkanie rządu ws. energetyki węglowej

Fot. fot. P. Tracz / KPRM / Kancelaria Premiera / Flickr

W przyszłym tygodniu na specjalnym spotkaniu rząd będzie debatować nad kwestią energetyki węglowej i ewentualnym powołaniu specjalnego pełnomocnika ds. wielkich inwestycji węglowych - zapowiedział we wtorek lider Solidarnej Polski, szef MS Zbigniew Ziobro.

Ziobro podkreślał podczas konferencji prasowej, że jego ugrupowanie było jedynym środowiskiem politycznym zarówno w rządzie, jak i parlamencie, które konsekwencje pokazywało zagrożenia dla Polski wynikające z "lansowanej przez Brukselę nowej wizji energetycznej UE, które sprowadzało się w przypadku Polski do odrzucenia węgla jako bezpiecznego źródła energii".

Czytaj też

Zwrócił uwagę, że rozwój wydarzeń na świecie pokazał, że "nasze obawy i diagnozy jakie stawialiśmy potwierdziły się".

Dlatego - dodał - podczas wtorkowych obrad rządu ponowił on wniosek Solidarnej Polski, by "zaangażować wszystkie możliwe siły, by ten kryzys, który jest na horyzoncie można było od Polski odsunąć".

"Tak więc złożony wniosek zarówno o tę debatę, jak i o powołanie ewentualnie specjalnego pełnomocnika do spraw wielkich inwestycji węglowych, rozwoju polskiej energetyki węglowej spotkał się z tego rodzaju odpowiedzią ze strony pana premiera (Mateusza Morawieckiego), że w przyszłym tygodniu na specjalnym spotkaniu rząd poświęci tylko temu tematowi uwagę i będzie nad sprawą debatować" - powiedział Ziobro. (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze