Reklama

Gaz

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: Umowa ws. Nord Stream 2 to porażka USA

Fot. www.mid.ru
Fot. www.mid.ru

Rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Maria Zacharowa, skomentowała porozumienie Niemiec i Stanów Zjednoczonych w sprawie rurociągu Nord Stream 2. Jej zdaniem jest to porażka Waszyngtonu, która została poniesiona niejako na własne życzenie.

Zacharowa przypomniała, że Amerykanie włożyli sporo wysiłku i zaangażowania, aby zaszkodzić realizacji projektu Nord Stream 2. Wymieniła w tym kontekście zarówno aktywność o charakterze dyplomatycznym, jak i PR - związany z wykorzystywaniem mediów czy organizacji pozarządowych.

Reklama
Reklama

„Dla niektórych jest to korzystne, a inni odczuwają po prostu kolosalną zazdrość, irytację, że nie potrafią uczciwie konkurować (…) Rozumiem, że trudno im to zaakceptować” - mówiła rzeczniczka Siergieja Ławrowa.

W dalszej części wystąpienia Rosjanka kontynuowała atak na USA oraz kraje, które dążyły do zatrzymania kontrowersyjnej inwestycji: „Rozumiem, że być może czują się przegrani lub ofiarami, ale nawet jeśli tak jest, to przegrali sami ze sobą. To oni podnieśli stawkę tak wysoko, to oni jako cel deklarowali zablokowanie projektu. To oni nadali tej historii taki medialny rozgłos” - mówiła.

Reklama

Komentarze

    Reklama