• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

W Niemczech rośnie poparcie dla Nord Stream 2

Fot.: Arne Müseler; commons.wikimedia.org
Fot.: Arne Müseler; commons.wikimedia.org

Aż 73 proc. Niemców popiera budowę Nord Stream 2. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba zwolenników gazociągu wzrosła o 7 p.p.

Sondaż został przeprowadzony przez agencję Forsa dla niemieckiej grupy medialnej RTL. Wynika z niego, że aż 73% Niemców popiera budowę Nord Stream 2, podczas gdy jedynie 16% jest temu przeciwna. Oznacza to wzrost liczby zwolenników projektu na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy. Wówczas za budową gazociągu opowiadało się 66% Niemców. 23% respondentów było temu przeciwne.

Jednocześnie większość Niemców jest zdania, że ostrzeżenia prezydenta USA Donalda Trumpa o ryzyku uzależnienia się Niemiec od importu gazu z Rosji są nieuzasadnione. Takiego zdania jest 67% respondentów.

Zdecydowanie negatywny jest stosunek Niemców do ostrzeżenia dotyczącego możliwości wprowadzenia sankcji na firmy współpracujące przy budowie gazociągu, jakie wystosował amerykański ambasador w Berlinie. 77% Niemców uznało je za formę nacisku, a 91% uważa je za coś "niezwyczajnego i niesłychanego".

Komentarze