Reklama

Gaz

Putin przekonuje: Gaz z Nord Stream 2 będzie czystszy i bardziej ekologiczny

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rosyjski gaz dostarczany gazociągiem Nord Stream 2 będzie bardziej ekologiczny, „czystszy”, tańszy i pewniejszy - zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin. Sugerował, że tranzyt przez Ukrainę mógłby zostać zwiększony nawet po uruchomieniu Nord Stream 2.

Zakładamy, że dostawy do UE będą rosły w ciągu następnej dekady, więc "jest możliwość zapełniania" rurociągów Ukrainy także w przyszłości; Rosja tego chce - mówił Putin na forum gospodarczym w Petersburgu.

Przekonywał, że należy "nawiązywać normalne relacje gospodarcze" i że Rosja jest do tego gotowa. Podkreślał, że Ukraina płaci w tej chwili znacznie więcej za gaz niż np. Białoruś, która sprowadza gaz z Rosji.

image

 Reklama

Rosyjski prezydent przekonywał, że Nord Stream 2 jest projektem "czysto komercyjnym", bowiem trasa z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego jest krótsza i tańsza niż przez kraje europejskie. Jego zdaniem ta trasa przesyłu gazu nie tworzy "zagrożeń politycznych" i sprawia, że odbiorca końcowy otrzymuje tańszy surowiec.

Putin, który poinformował wcześniej o zakończeniu układania pierwszej nitki Nord Stream 2, wyjaśnił, że ciągu dwóch miesięcy powinna być zakończona druga nitka.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama