Reklama

Gaz

Niemiecka agencja podejmie ostateczną decyzję ws. Nord Stream 2 do 24 maja

Fot. nord-stream.com
Fot. nord-stream.com

Niemiecka Federalna Agencja Sieci (BNetzA) podejmie ostateczną decyzję do 24 maja w sprawie wniosku operatora Nord Stream-2, Nord Stream 2 AG, o zwolnienie tego rurociągu z wymogów zaktualizowanej unijnej dyrektywy gazowej - przedstawiciel agencji Fite Wulf powiedział RIA Novosti.

Zgodnie z poprawką legislacyjną przyjętą w UE decyzje o wycofaniu gazociągów z zakresu dyrektywy muszą zostać podjęte przed 24 maja. Nord Stream 2 AG złożył wniosek o wyłączenie gazociągu spod unijnej dyrektywy gazowej.

"Decyzja zostanie podana do wiadomości publicznej nie później niż 24 maja" - powiedział Wulf.

Wulf przypomniał, że agencja przesłała projekt swojej decyzji zainteresowanym stronom. Termin przyjmowania uwag upłynął 8 maja 2020 r . Wulf nie odpowiedział na pytania wyjaśniające, czy agencja otrzymała sprzeciwy od Nord Stream 2 AG i innych podmiotów, odnosząc się do faktu, że proces decyzyjny nie został jeszcze zakończony.

Według publikacji niemieckiego dziennika ekonomicznego, Handelsblatt, który uzyskała dostęp do projektu decyzji BNetzA ws. wniosku Nord Stream 2 AG, agencja zamierza go odrzucić, ponieważ projekt Nord Stream 2 nie został ukończony do maja 2019 r.

Komentarze