Reklama

Gaz

Niemcy ogłaszają termin wznowienia budowy Nord Stream 2

Fot. nord-stream.com
Fot. nord-stream.com

Prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2, przerwane z powodu warunków atmosferycznych, zostaną wznowione już w przyszłym tygodniu - poinformował „Der Spiegel”.

Jak zauważa gazeta, wcześniej rosyjska barka "Fortuna" został zmuszony do wstrzymania prac z powodu burzy i zimnego frontu.

"Warunki pogodowe zatrzymają Nord Stream 2 tylko na krótki czas, prace (na budowie - przyp. red.) zostaną wznowione w przyszłym tygodniu. Konsorcjum jest zdeterminowane, aby zakończyć wielomiliardowy projekt" - pisze niemiecka gazeta.

Reklama
Reklama

Układanie gazociągu Nord Stream 2 jest na ukończeniu i większość prac, które należałoby jeszcze wykonać, miałoby zostać zrealizowanych na wodach duńskich. Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Komentarze