Reklama

Gaz

Morawiecki: Prowadzimy aktywne działania w celu zablokowania Nord Stream 2

FOT. P. TRACZ / KPRM
FOT. P. TRACZ / KPRM

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego Nord Stream 2 narusza zasadę dywersyfikacji która leży u podstaw bezpieczeństwa energetycznego UE. Polityk podkreślił, że polskie władze prowadzą aktywne działania mające na celu zablokowanie budowy gazociągu.

We wtorek na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" siedmiu niemieckich posłów i eurodeputowanych wezwało w liście otwartym rząd Niemiec do rezygnacji z planowanego gazociągu Nord Stream 2, powołując się przy tym na europejską solidarność.

Do apelu odniósł się premier Morawiecki, który podkreślił, że polski rząd "z zadowoleniem przyjmuje do wiadomości wczorajszy apel europejskich i niemieckich posłów, który ukazał się w +Frankfurter Allgemeine Zeitung+".

"Nord Stream 2 narusza zasadę dywersyfikacji, która leży u podstaw bezpieczeństwa energetycznego UE. Druga nitka gazociągu zwiększa uzależnienie Europy nie tylko od jednego dostawcy, ale również od jednego kierunku tranzytu" - zaznaczył szef polskiego rządu.

"Dlatego prowadzimy aktywne działania, jak i wspieramy działania instytucji europejskich, mające na celu zablokowanie budowy Nord Stream 2" - oświadczył premier.

kn/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama