Reklama

Gaz

Krupa: Dla gazowników otwiera się pole do współpracy z ciepłownictwem

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Otwiera się szerokie pole współpracy z ciepłownictwem. Utworzyliśmy w tym celu specjalny departament, mamy specjalistów, jesteśmy gotowi na rozmowy - powiedział Ireneusz Krupa, członek zarządu PSG na konferencji Forum Ciepła i Gazu.

Krupa podczas swojego wystąpienia mówił m. in. o najnowszych wyzwaniach stojących przed gazownictwem. „Jeśli w nowym budynku, budowanym w tym roku, chcemy zastosować gaz, musimy wdrożyć go z inną technologią, najlepiej z pompą ciepła. Klient się zastanowi, czy ma wydawać pieniądze na jedną czy na dwie technologie. Widzimy już pierwsze symptomy odejścia od gazu w nowo budowanych budynkach” - zaznaczył.

„Żebyśmy mogli dostarczyć gaz do klientów, będzie potrzebna rozbudowa sieci dystrybucyjnej oraz źródeł, czyli punktów styku między PSG a Gaz-Systemem. Mamy już zidentyfikowane potrzeby związane z tą rozbudową (…). Nie robimy gazyfikacji wyspowej na siłę - stawiamy stacje tylko tam, gdzie jest potrzeba, tam, gdzie nie możemy dojść rurociągami” - podkreślił Krupa.

image

 Reklama

Członek zarządu PSG mówił też o nowych perspektywach dla gazownictwa związanych z transformacją energetyczną. „Otwiera się szerokie pole współpracy z ciepłownictwem. Utworzyliśmy w tym celu specjalny departament, mamy specjalistów, jesteśmy gotowi na rozmowy. Dużo się mówi o biometanie. Mamy jedną zawartą umowę o przyłączenie, 18 ważnych warunków przyłączenia i 18 rozpatrywanych wniosków o przyłączenie. Jesteśmy daleko od tych potencjałów, o których się mówiło w ostatnim czasie. Barierą jest kwestia, w jaki sposób będzie wyglądało wsparcie dla tego sektora, jak będzie wyglądało wsparcie dla biometanowni” - powiedział.

  • PSG
Reklama

Komentarze

    Reklama