• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Europosłowie wzywają do zakończenia projektu Nord Stream 2

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Europejska Partia Ludowa, największa grupa parlamentarna w Parlamencie Europejskim, wezwała do zakończenia projektu Nord Stream 2 oraz nałożenia sankcji personalnych na osoby zaangażowane w próbę otrucia Aleksieja Nawalnego.

Europejska Partia Ludowa (EPP) opublikowała w poniedziałek stanowisko, w którym domaga się reakcji Unii Europejskiej na sprawę próby zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Zdaniem EPP Rosja nie współpracuje przy wyjaśnianiu okoliczności tego zdarzenia. Wobec tego, europosłowie domagają się rewizji dotychczasowych relacji UE z Moskwą.

„Jasnym jest, że Rosja zawiodła przy współpracy dotyczącej rozpoczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie próby otrucia Aleksieja Nawalnego. Dlatego też wzywamy państwa członkowskie, by nałożyły sankcję na osoby odpowiedzialne za to przestępstwo” - stwierdził cytowany w stanowisku Andrius Kubilius, rzecznik EPP.

„Wzywamy też Radę do wszczęcia rewizji dotychczasowych relacji Unii Europejskiej z Rosją (…). UE potrzebuje nowej strategii warunkującej dalsze działania. Jako że rosyjskie władze nie współpracują, potrzebna jest wspólna europejska reakcja, obejmująca m.in. zakończenie projektu Nord Stream 2” - dodał Kubilius.

Komentarze