• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

AfD: Nord Stream 2 musi zostać ukończony, dostawy gazu z Rosji są bardzo ważne dla Niemiec

Fot. www.tinochrupalla.de
Fot. www.tinochrupalla.de

Budowa rurociągu Nord Stream 2 musi zostać ukończona, ponieważ dostawy rosyjskiego gazu są bardzo ważne dla Niemiec - uważa Tino Chrupalla, współprzewodniczący Alternatywy dla Niemiec.

„Alternatywa dla Niemiec nadal opowiada się za ukończeniem Nord Stream 2 - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Dostawy rosyjskiego gazu są bardzo ważne dla Niemiec i korzystne dla obydwu stron” - mówił Tino Chrupalla w rozmowie z rosyjskimi mediami.

Reklama
Reklama

Polityk dodał, że Niemcy jako suwerenne państwo „muszą utrzymywać stosunki handlowe z wieloma krajami”.

To kolejna w ostatnim czasie wypowiedź przedstawiciela AfD, biorąca w zdecydowaną obronę kontrowersyjny projekt Nord Stream 2. W kwietniu Waldemar Herdt, deputowany AfD, stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że na sankcjach wobec projektu Nord Stream 2 i Rosji skorzystają wyłącznie strony trzecie.

Zdaniem Herdta w przypadku rezygnacji z budowy Nord Stream 2 Niemcy musiałyby zapłacić 12 mld euro grzywien oraz szukać sposobu na pokrycie „deficytu energetycznego”. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że we wrześniu mowa była o 10 mld euro, kwota rośnie więc w imponującym tempie.

W styczniu br. urodzony w Związku Sowieckim polityk  posunął się jeszcze dalej: „Odrzucenie Nord Stream 2 to po prostu samobójstwo” - mówił w wywiadzie telewizyjnym. 

Komentarze