Reklama

Elektroenergetyka

Fortum podsumowuje audyty energetyczne dla firm

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Fortum, które od 2016 roku prowadzi działalność na polskim rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu, podsumowało dwanaście miesięcy programu audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. W jego ramach firma wykonała ponad 1 200 audytów energetycznych, fotowoltaicznych i gazowych. W oparciu o ich wyniki eksperci Fortum przygotowali rekomendacje, które pozwolą polskim klientom zaoszczędzić blisko 7 milionów złotych.

Fortum prowadzi w Polsce autorski program zaawansowanych audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. W jego ramach firma bezpłatnie oferuje swoim klientom nie tylko rozbudowaną analizę wydatków na energię elektryczną i gaz, ale również sprawdza możliwość uzyskania dodatkowych dochodów poprzez wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy Fortum wykonało 623 audyty gazowe, 455 audytów energetycznych oraz 129 audytów fotowoltaicznych.

„Nasze analizy pokazują wyraźnie, że klienci najwięcej pieniędzy tracą w wyniku złego doboru grupy taryfowej oraz mocy zamówionej, a także ze względu na brak urządzeń do kompensacji mocy biernej. Proste rozwiązania, takie jak zmiana grupy taryfowej mogą przynieść im znaczne zmniejszenie opłat za energię. Szacujemy, że klienci którzy skorzystają z naszych rekomendacji zaoszczędzą na rachunkach za prąd i gaz blisko 7 milionów złotych w ciągu najbliższych 3 lat” – mówi Mariusz Caliński z Fortum, odpowiedzialny za sprzedaż gazu i energii elektrycznej w Polsce.

Zobacz także: Fortum dostarczy system obsługi dla stacji ładowania elektroaut

Doświadczenia Fortum pokazują, że podejście zarówno firm, jak i instytucji, takich jak na przykład szkoły do kwestii audytów jest zróżnicowane. Duża część klientów uważa, że w wyniku nieodpowiednich parametrów umowy płaci zbyt dużo za energię elektryczną i gaz, dlatego sama zwraca się do ekspertów firmy o pomoc. Część przedsiębiorców pozostaje jednak sceptyczna i jest przekonana, że wybrane przez nich rozwiązanie jest optymalne, a audyt jedynie potwierdzi ich przypuszczenia.

„W większości przypadków nasz audyt wykazuje, że klient może zoptymalizować parametry swojej umowy w celu ograniczenia wydatków na energię elektryczną i gaz. Ponadto w przypadku niektórych klientów możliwa jest instalacja paneli fotowoltaicznych, które mogą przynieść dodatkowe zyski – szacujemy, że nasze dotychczasowe rekomendacje w tym zakresie zapewnią klientom ponad milion złotych w perspektywie 3 lat. Nasi eksperci oprócz rekomendacji służą również pomocą w wypełnianiu odpowiednich wniosków, a także mogą skontaktować się ze specjalistami, którzy zajmują się przebudową instalacji elektrycznych” – dodaje Mariusz Caliński.

Audyty Fortum są wykonywane przez doświadczonych specjalistów i opierają się na przeprowadzeniu kompleksowego wywiadu z klientem. Zbierane informacje dotyczą charakteru i godzin pracy oraz mocy wykorzystywanych urządzeń, szczególnie tych, które pracują przez całą dobę. Uzyskane dane są porównywane z użyciem mocy i energii, wskazanym na fakturach. Zdobyte informacje są następnie wprowadzane do modelu analitycznego, który generuje optymalne parametry umowy.

Kn/Fortum

Komentarze