• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Energa zakończyła naprawę linii średniego napięcia i stacji transformatorowych

Fot. www.energa.pl
Fot. www.energa.pl

W niedzielę o godz. 20 Energa Operator zakończył naprawy stacji transformatorowych i sieci średniego napięcia w dotkniętym przez orkan Ksawery regionie Kalisza.

Przypomnijmy, że w nocy z czwartku na piątek żywioł pozostawił bez prądu blisko 170 tys. odbiorców. Dzięki wytrwałej pracy ekip monterskich udało się zredukować tę liczbę najpierw do 11 tys. w sobotę rano, a następnie do 1,5 tys. w niedzielny poranek.

Przez trzy dni w terenie pracowało od 70 do prawie 130 ekip. Według wstępnych szacunków oprócz blisko 6 tys. stacji transformatorowych naprawić musieli 200 słupów i 2500 odcinków zerwanych przewodów. Energa Operator oprócz zespołów pogotowia energetycznego zaangażowała też w walkę ze skutkami wichur pracowników spółek zależnych, otwarte zostały również specjalne numery telefoniczne, dzięki którym odbiorcy mogli zgłaszać problemy na liniach niskiego napięcia.

"Przetrwaliśmy kolejny atak żywiołu. Na szczęście tym razem okazał się mniej dotkliwy dla naszego obszaru dystrybucji, choć wciąż wielu klientów cierpieć musiało brak dostępu do energii elektrycznej. Widać jednak, że wyciągamy wnioski z kolejnych katastrof pogodowych, a nasi pracownicy nabywają doświadczenia, które już teraz zaprocentowało, a w przyszłości przyniesie jeszcze więcej korzyści. Chciałbym podziękować wszystkim naszym ekipom monterskim za oddanie i ciężką pracę, a odbiorcom za cierpliwość i zrozumienie, że staramy się im pomóc najszybciej, jak tylko to możliwe" – podsumowuje Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA.

jk/Energa

Zobacz także: Tobiszowski: ustawa o rynku mocy ma zagwarantować Polsce bezpieczeństwo energetyczne

Zobacz także: Tauron: 2800 zgłoszeń dotyczących uszkodzenia linii energetycznych

Komentarze