Reklama

Elektromobilność

Rywal Tesli szykuje się do ekspansji w Chinach

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Amerykańska spółka Lucid specjalizuje się w luksusowych e-samochodach. Przewiduje się, że sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrośnie w Chinach w 2021 roku o 51%.

Chińskie media na razie nie podają szczegółów. Chiny mają dobre warunki do rozwoju rynku e-mobility głównie ze względu na rozbudowywanie sieci stacji ładowania oraz politykę rządu wspierającego rozwój tej branży. 

Canalys z Singapuru, firma analityczna specjalizująca się w badaniach rynków technologicznych ocenia, że w 2021 roku sprzedanych zostanie w Chinach 1.9 mln samochodów elektrycznych.

Eksperci przeanalizowali poziomy podaży i popytu dotyczących samochodów Tesla Model 3 i Model Y, aut HongGuang 宏光Mini, a także powiększającej się ofercie lokalnych producentów pojazdów NEV w konkurencyjnych cenach.

Reklama
Reklama

W 2020 roku sprzedano w Chinach rekordową ilość samochodów elektrycznych - 1.3 mln - co stanowiło wzrost o 8% w porównaniu z rokiem 2019. Auta Tesli i HongGuang Mini stanowiły 20% wszystkich sprzedanych pojazdów elektrycznych w ChRL w minionym roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama