Reklama

Elektromobilność

Krakowskie MPK unieważniło przetarg na 50 elektrycznych autobusów

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie unieważniło przetarg na dostawę 50 nowych przegubowych autobusów elektrycznych. W przetargu wpłynęły dwie oferty. Obie propozycje przekroczyły kwotę, jaką przewoźnik zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.

W przetargu firma Solaris Bus&Coach zaproponowała cenę 134,5 mln zł netto, a firma EvoBus Polska wyceniła realizację tego kontaktu na blisko 151,9 mln zł netto. Tymczasem krakowski przewoźnik oszacował całkowitą wartość zamówienia na 129 mln zł netto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik MPK Marek Gancarczyk, kolejny przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Zakup 50 przegubowych autobusów elektrycznych do Krakowa znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków unijnych. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. 

Zgodnie z warunkami postępowania nowe autobusy elektryczne będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz platformy ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach. 

Pojazdy będą wykorzystywane na czterech liniach: 144, 173,179 i częściowo 503 kursujących przez al. Trzech Wieszczów, czyli tam, gdzie odnotowywane są największe przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama