Reklama

Elektromobilność

GM wzywa Trumpa do wsparcia Narodowego Programu Pojazdów Elektrycznych

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

General Motors namawia administrację Prezydenta USA Donalda Trumpa do wsparcia programu napędzającego sprzedaż samochodów zeroemisyjnych, w tym elektrycznych. W sierpniu Trump zdecydował o zawieszeniu powstałego za czasów administracji Obamy programu. Jednocześnie przedłużono czas dla firm do realizacji wymaganych w programie standardów, z 2020 roku do 2026 roku. 

Decyzja amerykańskiej administracji związana była ze sprzeciwem wobec planów stanu Kalifornia, który chciał, by do 2025 roku 15,4% sprzedawanych tam aut było zeroemisyjnych. Zdaniem administracji, jest to zmuszanie producentów do produkowania nieopłacalnych aut i sprzedawania ich klientom, którzy ich nie chcą. 

Jednak według GM, wdrożenie tego programu pozwoli USA wyprodukować 7 milionów samochodów zeroemisyjnych do 2030 roku. Jednocześnie, GM obawia się, że w innym przypadku inwestycje w Europie i Azji może spowodować, że Ameryka zaprzepaści szansę zostania globalnym liderem technologicznym branży. 

Ponadto, General Motors twierdzi, że wdrożenie programu pozwoli, za pomocą efektu skali, na obniżenie kosztów produkcji oraz na zmniejszenie emisji CO2. 

GM planuje produkcję 20 samochodów elektrycznych do 2023 roku. 

Reklama

Komentarze

    Reklama