Włoski Enel: cyfryzacja dała nam przewagę na czasy koronawirusa

20 marca 2020, 16:14
white-car-charging-3846205
Fot. Pexels

Włoski gigant energetyczny Enel nie spodziewa się, że wybuch pandemii koronawirusa będzie miał znaczący wpływ na działalność firmy. Koncern podkreśla, że konsekwencja w digitalizacji operacji dała mu przewagę w trudnym okresie.

Od 2015 r. Enel zwiększa wydatki na sieci cyfrowe, aby oferować klientom usługi takie jak zdalne sterowanie urządzeniami gospodarstwa domowego czy punkty ładowania samochodów elektrycznych. W ubiegłym roku stał się pierwszym dużym europejskim graczem, który przeniósł wszystkie swoje dane do chmury - podaje euractiv.com. 

„Bycie pionierem jest kluczowe. Cyfryzacja zapewnia nam bezpieczeństwo przed nagłymi kryzysami, takimi jak koronawirus, dla ciągłości biznesowej” - powiedział dyrektor generalny Enel, Francesco Starace.

Enel, który kontroluje hiszpańskie przedsiębiorstwo Endesa i jest jednym z największych operatorów zielonej energii i sieci w Ameryce Łacińskiej, jest teraz w stanie zdalnie zarządzać wszystkimi zasobami wytwórczymi i całą flotą odnawialną.

Największa ofiara epidemii

Włochy są największą ofiarą epidemii koronawirusa w Europie, z którego powodu zmarło już w tym kraju ponad 3 tysiące osób. Obawiano się o ryzyko dla kluczowych obiektów energetycznych w przypadku utrzymywania się kryzysu.

Wirus bardzo szkodzi również włoskiej gospodarce, która i tak była blisko recesji przed wybuchem epidemii. Teraz rząd ograniczył lub zakazał działalności setkom firm, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Kontrolowany przez państwo Enel oświadczył, że wprowadził szereg środków w celu zwalczania skutków pandemii, aby zapewnić pełną ciągłość usług we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24