Reklama

Elektroenergetyka

Włoski Enel: cyfryzacja dała nam przewagę na czasy koronawirusa

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Włoski gigant energetyczny Enel nie spodziewa się, że wybuch pandemii koronawirusa będzie miał znaczący wpływ na działalność firmy. Koncern podkreśla, że konsekwencja w digitalizacji operacji dała mu przewagę w trudnym okresie.

Od 2015 r. Enel zwiększa wydatki na sieci cyfrowe, aby oferować klientom usługi takie jak zdalne sterowanie urządzeniami gospodarstwa domowego czy punkty ładowania samochodów elektrycznych. W ubiegłym roku stał się pierwszym dużym europejskim graczem, który przeniósł wszystkie swoje dane do chmury - podaje euractiv.com. 

„Bycie pionierem jest kluczowe. Cyfryzacja zapewnia nam bezpieczeństwo przed nagłymi kryzysami, takimi jak koronawirus, dla ciągłości biznesowej” - powiedział dyrektor generalny Enel, Francesco Starace.

Enel, który kontroluje hiszpańskie przedsiębiorstwo Endesa i jest jednym z największych operatorów zielonej energii i sieci w Ameryce Łacińskiej, jest teraz w stanie zdalnie zarządzać wszystkimi zasobami wytwórczymi i całą flotą odnawialną.

Największa ofiara epidemii

Włochy są największą ofiarą epidemii koronawirusa w Europie, z którego powodu zmarło już w tym kraju ponad 3 tysiące osób. Obawiano się o ryzyko dla kluczowych obiektów energetycznych w przypadku utrzymywania się kryzysu.

Wirus bardzo szkodzi również włoskiej gospodarce, która i tak była blisko recesji przed wybuchem epidemii. Teraz rząd ograniczył lub zakazał działalności setkom firm, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Kontrolowany przez państwo Enel oświadczył, że wprowadził szereg środków w celu zwalczania skutków pandemii, aby zapewnić pełną ciągłość usług we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność.

Reklama

Komentarze

    Reklama