Reklama

Wiadomości

Ruszyły konsultacje dla dużych firm ws. KPO. Cel: poprawa efektywności energetycznej

Autor. Envato

Ministerstwo Aktywów Państwowych organizuje 25 czerwca spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla dużych przedsiębiorstw, które chcą pozyskać z KPO wsparcie na realizację projektów mających na celu poprawę efektywności energetycznej - podało we wtorek MAP.

Reklama

Jak zaznaczył resort, spotkanie dotyczy pozyskania wsparcia zwrotnego w formie pożyczek z Krajowego Planu Odbudowy w ramach Inwestycji B1.2.1 Efektywność energetyczna i OZE w przedsiębiorstwach – inwestycje o największym potencjale redukcji gazów cieplarnianych.

Czytaj też

Spotkanie odbędzie się online 25 czerwca br. w godzinach 11.00-14.00. Organizatorem, obok MAP, jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ministerstwo wyjaśniło, że w ramach Inwestycji B1.2.1 wspierane będą w szczególności: budowa, rozbudowa lub modernizacja istniejących instalacji przemysłowo-produkcyjnych, prowadzące do zmniejszania i racjonalizacji zużycia energii i podniesienia sprawności; służące poprawie efektywności energetycznej w zakresie modernizacji i usprawnień procesów przemysłowych i energetycznych; działania umożliwiające dostosowanie do unijnych celów klimatycznych poprzez obniżenie emisji pośrednich i bezpośrednich gazów cieplarnianych oraz poprawę efektywności energetycznej; zwiększające udział wykorzystywania niskoemisyjnych lub zeroemisyjnych paliw; termomodernizacja.

Czytaj też

Na wsparcie liczyć mogą też inwestycje w postaci budowy lub przebudowy jednostek wytwórczych w przedsiębiorstwach, w tym OZE, jak turbiny wiatrowe, panele i kolektory słoneczne, magazyny energii powiązane z OZE, własne niskoemisyjne źródła energii z uwzględnieniem kogeneracji.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama