Reklama

Wiadomości

Przed nami Forum Gospodarcze Korea–Polska. Energetyka w centrum rozmów

Autor. Valentin Janiaut/flickr/CC BY 2.0

Podczas Forum Gospodarczego Korea–Polska 14 lipca mają być poruszane kwestie związane m.in. z energetyką, infrastrukturą i obronnością - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na polskim rynku działa ok. 600 firm z kapitałem koreańskim, z czego ponad 100 to fabryki.

Reklama

Jak przekazała PAIH, gośćmi honorowymi Forum Gospodarczego Korea–Polska, które odbędzie się w najbliższy piątek, mają być prezydent Republiki Korei Yoon Suk Yeol oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Celem piątkowego Forum jest zacieśnianie współpracy gospodarczej między Polską a Republiką Korei, szczególnie w takich obszarach jak zaawansowane technologie, energetyka, infrastruktura i obronność" - poinformowała PAIH.

Według Agencji, stronę koreańską reprezentować będzie 89 podmiotów - 24 duże korporacje, 41 małych i średnich przedsiębiorstw, 17 korporacji i instytucji publicznych oraz siedem organizacji i stowarzyszeń gospodarczych. "Wśród uczestników misji nie zabraknie przedstawicieli największych firm wywodzących się z Republiki Korei takich jak Samsung, Hyundai czy LG" - podano. Ze strony polskiej - jak dodano - spodziewanych jest ponad 200 przedsiębiorców.

Czytaj też

PAIH zwróciła uwagę, że Republika Korei jest jednym z najważniejszych pozaeuropejskich partnerów gospodarczych naszego kraju. "Pozostaje dla Polski także jednym z najważniejszych inwestorów zagranicznych. Na polski rynku już teraz funkcjonuje niemal 600 podmiotów z kapitałem koreańskim, w tym ponad 100 to fabryki" - wskazano.

Przypomniano, że za rok będziemy obchodzić 35-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. "Ten rok to zaś 10. rocznica polsko-koreańskiego Partnerstwa Strategicznego" - zaznaczono.

Organizatorami forum poświęconego polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej są Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Federacja Przemysłu Koreańskiego i KOTRA Warsaw.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama